Topical interview
АТ «Вінницяобленерго» – personal account, transmit meter readings, call center 0 (800) 217-217 Людмила Кисленко: "Відповідальність і ентузіазм - найкращий рецепт успіху"_0

Людмила Кисленко: "Відповідальність і ентузіазм - найкращий рецепт успіху"

06 June 2016

Актуальне інтерв’ю

Хтось сказав, що фінанси – це поезія математики. Вона логічно прорахована,  чітка і, звичайно,  дуже  далека від  поезії слів, що виривається з душі мрійників та ліриків. Директор фінансовий  ПАТ «Вінницяобленерго» Людмила Кисленко  заперечує таке порівняння. Каже, що цифри  нічим не гірші від слів і навіть бувають більш красномовними. Водночас відстоює поезію, яку дуже полюбляє. Зізналась, що інколи навіть задається  питанням - чого сама віршів не пише? Може сказала жартома, а може всерйоз. Хто жінок зрозуміє? Тим більше, коли жінка - головний фінансист потужної  компанії. Ось на такій легкій поетично-математичній ноті  і розпочалась розмова з Людмилою Кисленко.

- Людмило Миколаївно, поезія, звичайно, це добре, але хочеться говорити  з Вами про більш  серйозні речі. Наприклад, про перехід на стимулююче регулювання. Вже відомо, що зовсім скоро, а саме з 1 липня поточного року, наша компанія розпочне діяти  саме в такому форматі. Це, напевно, нові обов’язки, які торкнуться усіх підрозділів. Наскільки готове Товариство  до цього процесу в цілому і підрозділ фінансової діяльності зокрема?

- Так, дійсно, ПАТ «Вінницяобленерго» почне діяти в такому форматі.  Вагома частина роботи при переході на стимулююче регулювання справді припаде  на підрозділ фінансової діяльності. Ми до того, власне, вже готові. Насамперед зміниться система тарифоутворення. Її основою є довгострокове регулювання тарифів, що спрямоване на залучення інвестицій для будівництва і модернізації інфраструктури електричних мереж та стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній. Ключовими завданнями підрозділу  при переході на стимулююче регулювання буде розробка розпорядчих документів Товариства, які визначають основні функції структурних підрозділів; здійснення розрахунків тарифів згідно оцінки активів компанією-оцінщиком відповідно до методики оцінки активів суб'єктів природних монополій, суб'єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Дана методика  затверджена наказом Фонду державного майна України від 12 березня 2013 року N 29. Крім того,  нашими  завданням залишаються  визначення джерел фінансування інвестиційної програми Товариства, згідно нормативних документів НКРЕКП; організація звернень до НКРЕКП щодо встановлення тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом або передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами відповідно до визначеної чинним законодавством процедури встановлення тарифів; детальне планування операційних контрольованих витрат для ефективного і раціонального використання, а також їх зменшення відповідно до вимог НКРЕКП при переході.

- На які  пріоритетні напрямки робитиметься найбільша ставка?

- Головним завданням  підрозділу фінансової  діяльності у поточному  2016 році залишиться подальше впровадження економії фінансових, трудових та матеріальних ресурсів,  вдосконалення методів планування, в тому числі і нового методу  стимулюючого тарифоутворення.  Маємо бути готові  до суворого дотримання структурними одиницями доведеного бюджету витрат, поглиблення економічного аналізу діяльності структурних підрозділів з метою виявлення резервів витрат. Акцентованої уваги набудуть  моменти стовідсоткових  розрахунків з енергоринком, більш відповідальних розрахунків  споживачів за спожиту електроенергію та повернення заборгованості .  В цьому напрямку  вже  плідно працюємо з підрозділом комерційної діяльності, який очолює  Ганна Пістружак.  Посилиться також робота зі  сприяння та  підвищення ролі матеріальних стимулів. Власне, робитиметься все необхідне  заради досягнення більш ефективних результатів у виробничій діяльності структурних одиниць. З рештою,  важливо  націлити  кожного працівника  на  концентрацію  уваги  щодо  забезпечення отримання прибутку не нижче запланованого рівня.

- А як Ви оцінюєте  результати фінансової роботи  ПАТ «Вінницяобленерго» за перше півріччя?

- Враховуючи те, що упродовж минулого 2015 року та  першу половину поточного року акціонерним Товариством  здійснювалась основна діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на території  області та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, також  виконувались додаткові роботи та послуги,  в тому числі розробка технічних умов та погодження проектної документації; підключення споживачів; надання інформаційних послуг постачальникам електроенергії за нерегульованим тарифом; позачергова технічна перевірка правильності роботи засобів обліку; проектні роботи і таке інше, то без мови математики не обійтись. Тож обсяг реалізованої продукції (без ПДВ) за І квартал 2016 року склав 568,2 млн. грн.. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року він збільшився на 148,2 млн.грн., тобто на 35 %. Загальні витрати за І квартал поточного  року склали 534,1 млн.грн.. У порівнянні з І кварталом 2015 року вони збільшились на 203,4 млн.грн. (61%). В результаті діяльності Товариства отримано чистий прибуток за І квартал 2016 року  39,7 млн. грн.. В порівнянні з аналогічним періодом минулого  року, коли було  11,1 млн.грн, прибуток збільшився на 28,6 млн.грн., а фактичний рівень рентабельності електроенергії склав 6,79 %. Ось така прибуткова арифметика, якщо так можна сказати. Вона  не може не радувати, хоча в умовах економічної та суспільно-політичної кризи триматися на плаву складно. Втім компанія працює чітко і стабільно, електроенергію споживачі отримують вчасно. І дай Бог щоб так було надалі.

- Але разом з тим, ризики під час кризи мають місце. Як застрахувати компанію від них,  як втриматися на плаву? Напевно знаєте, адже маєте достатній досвід фінансового управління?

- Знаю те, що необхідно відмінно знати ринок, його конкурентоспроможність, грамотно  залучати і вкладати інвестиції для отримання максимальної вигоди, не гальмувати у впровадженні нових проектів,  фахово розібратися в оцінці оптимального поєднання усіх ризиків і доходу. Недостатність досвіду або знань може задати  серйозної шкоди загальній справі і підштовхнути до ризиків. Страшенно рада, що доля розпорядилася працювати в колективі саме з досвідченими людьми, однодумцями, професіоналами, які  з дня у день плідно виконують свої  обов’язки, вболівають за спільну справу. Передусім, з генеральним директором ПАТ «Вінницяобленерго» Андрієм Поліщуком, який заряджає колектив своєю невичерпною енергією, вимогливо націлює його на ефективний підхід до роботи. Тож досвід роботи керівництва компанії, його працівників  з грамотним підходом до справи – то велика сили, яка може подолати  усі ризики. 

- Як думаєте, в фінансовому плануванні жінки розбираються  краще, ніж  чоловіки?

- 50 на 50.

- У Вас є власний рецепт успіху?

- Єдиний і досить вірний, як на мене, всім раджу – виконувати будь-яку роботу відповідально та з ентузіазмом.

- Яким Ви бачите  майбутнє ПАТ “Вінницяобленерго”?

- Тільки успішним! ПАТ «Вінницяобленерго» на теренах енергетичної галузі є і буде найкращою  компанією в Україні,  адже колектив злагоджений, доволі професійний та перспективний. Працювати у ньому дуже комфортно. За майже два  роки роботи тут вже переконалася. Втім, багато хвалити не буду, не в моєму, як кажуть, характері. Лише впевнено зазначу, що загальна справа з таким колективом не загальмує.

- І наприкінці ще такий цікавий факт, а з нього і запитання. Згідно результатів  дослідження проведеного фахівцями компанії Economist Intelligence Unit  «ДНК фінансових директорів» складено  портрет середньостатистичного фінансового директора: частіше це чоловік з доброю освітою і високим рівнем мотивації; йому близько 43 років; більшу частину життя він пропрацював у фінансових службах; вважає, що трохи менше шести років – оптимальний термін перебування на даній посаді; як правило, має диплом в галузі фінансів  або атестат сертифікованого бухгалтера. Було опитано майже тисячу  фінансових директорів компаній Європи, Близького Сходу, Індії та Африки.  73% респондентів вважають свою посаду вершиною кар'єри, і лише 10% опитаних мріють стати, наприклад, генеральними директорами. А Ви, як фінансовий директор - жінка,  про що мрієте?

- Дуже цікаве і, водночас, дуже провокативне запитання. Скажу так, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Але  до того поки не прагну. Ще багато чому треба вчитися та й вистачає своїх обовязків. Тому як директор фінансовий Товариства мрію про високе матеріально-технічне забезпечення  для виконання  виробничих програм, про мінімальну кількість звернень громадян щодо негараздів у постачанні їх електроенергією та послугами, про відсутність заборгованості від наших споживачів  за використану електроенергію, про достойну заробітну плату усім працівникам –енергетикам. Як жінка – дуже хочу здоров’я, щастя, миру своїй та усім  родинам нашої країни.

- Дякуємо за інтерв’ю. Успіху всім: компанії, ії керівництву, працівникам, і Вам.

- Дякую, навзаєм.

Досьє: Людмила Кисленко народилася і зростала у Сумській області. Навчалась у Харкові, закінчила Харківський електротехнічний технікум за спеціальністю «Програмування для швидкодіючих математичних машин». Вищу освіту здобувала у Запорізькому  індустріальному інституті. Має фах інженера-економіста.  Щодо трудової діяльності, працювала економістом на Запорізькому трансформаторному заводі,  старшим економістом ТОВ "Запорізький завод кольорових сплавів", 10 років економістом, згодом начальником відділу економіки, праці та ціноутворення, а також заступником начальника фінансово-економічного управління в ПАТ "Запоріжгаз".  Останнє місце роботи - ПАТ „Київоблгаз”, начальник фінансово-економічного управління,   в.о. заступника голови правління з ФЕП. Одружена, має дорослого  сина.

 

 
Share: