Головна / Актуальне інтерв'ю / Людмила Кисленко: «Найкращий рецепт успіху - відповідальність і ентузіазм»

Медіа-центр

Актуальне інтерв'юВсі інтерв'ю
Людмила Кисленко: «Найкращий рецепт успіху - відповідальність і ентузіазм»

Хтось сказав, що фінанси – це поезія математики. Вона логічно прорахована,  чітка і, звичайно,  дуже  далека від  поезії слів, що виривається з душі мрійників та ліриків. Директор фінансовий  ПАТ «Вінницяобленерго» Людмила Кисленко  заперечує таке порівняння. Каже, що цифри  нічим не гірші від слів і навіть бувають більш красномовними. Водночас відстоює поезію, яку дуже полюбляє. Зізналась, що інколи навіть задається  питанням - чого сама віршів не пише? Може сказала жартома, а може всерйоз. Хто жінок зрозуміє? Тим більше, коли жінка - головний фінансист потужної  компанії. Ось на такій легкій поетично-математичній ноті  і розпочалась розмова з Людмилою Кисленко.

- Людмило Миколаївно, поезія, звичайно, це добре, але хочеться говорити  з Вами про більш  серйозні речі. Наприклад, про перехід на стимулююче регулювання. Вже відомо, що зовсім скоро, а саме з 1 липня поточного року, наша компанія розпочне діяти  саме в такому форматі. Це, напевно, нові обов’язки, які торкнуться усіх підрозділів. Наскільки готове Товариство  до цього процесу в цілому і підрозділ фінансової діяльності зокрема?

- Так, дійсно, ПАТ «Вінницяобленерго» почне діяти в такому форматі.  Вагома частина роботи при переході на стимулююче регулювання справді припаде  на підрозділ фінансової діяльності. Ми до того, власне, вже готові. Насамперед зміниться система тарифоутворення. Її основою є довгострокове регулювання тарифів, що спрямоване на залучення інвестицій для будівництва і модернізації інфраструктури електричних мереж та стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній. Ключовими завданнями підрозділу  при переході на стимулююче регулювання буде розробка розпорядчих документів Товариства, які визначають основні функції структурних підрозділів; здійснення розрахунків тарифів згідно оцінки активів компанією-оцінщиком відповідно до методики оцінки активів суб'єктів природних монополій, суб'єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Дана методика  затверджена наказом Фонду державного майна України від 12 березня 2013 року N 29. Крім того,  нашими  завданням залишаються  визначення джерел фінансування інвестиційної програми Товариства, згідно нормативних документів НКРЕКП; організація звернень до НКРЕКП щодо встановлення тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом або передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами відповідно до визначеної чинним законодавством процедури встановлення тарифів; детальне планування операційних контрольованих витрат для ефективного і раціонального використання, а також їх зменшення відповідно до вимог НКРЕКП при переході.

- На які  пріоритетні напрямки робитиметься найбільша ставка?

- Головним завданням  підрозділу фінансової  діяльності у поточному  2016 році залишиться подальше впровадження економії фінансових, трудових та матеріальних ресурсів, вдосконалення методів планування, в тому числі і нового методу  стимулюючого тарифоутворення.  Маємо бути готові  до суворого дотримання структурними одиницями доведеного бюджету витрат, поглиблення економічного аналізу діяльності структурних підрозділів з метою виявлення резервів витрат. Акцентованої уваги набудуть  моменти стовідсоткових  розрахунків з енергоринком, більш відповідальних розрахунків  споживачів за спожиту електроенергію та повернення заборгованості .  В цьому напрямку  вже  плідно працюємо з підрозділом комерційної діяльності, який очолює  Ганна Пістружак.  Посилиться також робота зі  сприяння та  підвищення ролі матеріальних стимулів. Власне, робитиметься все необхідне  заради досягнення більш ефективних результатів у виробничій діяльності структурних одиниць. З рештою,  важливо  націлити  кожного працівника  на  концентрацію  уваги  щодо  забезпечення отримання прибутку не нижче запланованого рівня.

- А як Ви оцінюєте  результати фінансової роботи  ПАТ «ВОЕ» за перше півріччя?

- Враховуючи те, що упродовж минулого 2015 року та  першу половину поточного року акціонерним Товариством  здійснювалась основна діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на території  області та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, також  виконувались додаткові роботи та послуги,  в тому числі розробка технічних умов та погодження проектної документації; підключення споживачів; надання інформаційних послуг постачальникам електроенергії за нерегульованим тарифом; позачергова технічна перевірка правильності роботи засобів обліку; проектні роботи і таке інше, то без мови математики не обійтись. Тож обсяг реалізованої продукції (без ПДВ) за І квартал 2016 року склав 568,2 млн. грн.. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року він збільшився на 148,2 млн.грн., тобто на 35 %. Загальні витрати за І квартал поточного  року склали 534,1 млн.грн.. У порівнянні з І кварталом 2015 року вони збільшились на 203,4 млн.грн. (61%). В результаті діяльності Товариства отримано чистий прибуток за І квартал 2016 року  39,7 млн. грн.. В порівнянні з аналогічним періодом минулого  року, коли було  11,1 млн.грн, прибуток збільшився на 28,6 млн.грн., а фактичний рівень рентабельності електроенергії склав 6,79 %. Ось така прибуткова арифметика, якщо так можна сказати. Вона  не може не радувати, хоча в умовах економічної та суспільно-політичної кризи триматися на плаву складно. Втім компанія працює чітко і стабільно, електроенергію споживачі отримують вчасно. І дай Бог щоб так було надалі.

- Але разом з тим, ризики під час кризи мають місце. Як застрахувати компанію від них,  як втриматися на плаву? Напевно знаєте, адже маєте достатній досвід фінансового управління?

- Знаю те, що необхідно відмінно знати ринок, його конкурентоспроможність, грамотно  залучати і вкладати інвестиції для отримання максимальної вигоди, не гальмувати у впровадженні нових проектів,  фахово розібратися в оцінці оптимального поєднання усіх ризиків і доходу. Недостатність досвіду або знань може задати  серйозної шкоди загальній справі і підштовхнути до ризиків. Страшенно рада, що доля розпорядилася працювати в колективі саме з досвідченими людьми, однодумцями, професіоналами, які  з дня у день плідно виконують свої  обов’язки, вболівають за спільну справу. Передусім, з генеральним директором ПАТ «Вінницяобленерго» Андрієм Поліщуком, який заряджає колектив своєю невичерпною енергією, вимогливо націлює його на ефективний підхід до роботи. Тож досвід роботи керівництва компанії, його працівників  з грамотним підходом до справи – то велика сили, яка може подолати  усі ризики. 

- Як думаєте, в фінансовому плануванні жінки розбираються  краще, ніж  чоловіки?

- 50 на 50.

- У Вас є власний рецепт успіху?

- Єдиний і досить вірний, як на мене, всім раджу – виконувати будь-яку роботу відповідально та з ентузіазмом.

- Яким Ви бачите  майбутнє ПАТ “Вінницяобленерго”?

- Тільки успішним! ПАТ «Вінницяобленерго» на теренах енергетичної галузі є і буде найкращою  компанією в Україні,  адже колектив злагоджений, доволі професійний та перспективний. Працювати у ньому дуже комфортно. За майже два  роки роботи тут вже переконалася. Втім, багато хвалити не буду, не в моєму, як кажуть, характері. Лише впевнено зазначу, що загальна справа з таким колективом не загальмує.

- І наприкінці ще такий цікавий факт, а з нього і запитання. Згідно результатів  дослідження проведеного фахівцями компанії Economist Intelligence Unit  «ДНК фінансових директорів» складено  портрет середньостатистичного фінансового директора: частіше це чоловік з доброю освітою і високим рівнем мотивації; йому близько 43 років; більшу частину життя він пропрацював у фінансових службах; вважає, що трохи менше шести років – оптимальний термін перебування на даній посаді; як правило, має диплом в галузі фінансів  або атестат сертифікованого бухгалтера. Було опитано майже тисячу  фінансових директорів компаній Європи, Близького Сходу, Індії та Африки.  73% респондентів вважають свою посаду вершиною кар'єри, і лише 10% опитаних мріють стати, наприклад, генеральними директорами. А Ви, як фінансовий директор - жінка,  про що мрієте?

 

- Дуже цікаве і, водночас, дуже провокативне запитання. Скажу так, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Але  до того поки не прагну. Ще багато чому треба вчитися та й вистачає своїх обовязків. Тому як директор фінансовий Товариства мрію про високе матеріально-технічне забезпечення  для виконання  виробничих програм, про мінімальну кількість звернень громадян щодо негараздів у постачанні їх електроенергією та послугами, про відсутність заборгованості від наших споживачів  за використану електроенергію, про достойну заробітну плату усім працівникам –енергетикам. Як жінка – дуже хочу здоров’я, щастя, миру своїй та усім  родинам нашої країни.

- Дякуємо за інтерв’ю. Успіху всім: компанії, ії керівництву, працівникам, і Вам.

- Дякую, навзаєм.

Досьє: Людмила Кисленко народилася і зростала у Сумській області. Навчалась у Харкові, закінчила Харківський електротехнічний технікум за спеціальністю «Програмування для швидкодіючих математичних машин». Вищу освіту здобувала у Запорізькому  індустріальному інституті. Має фах інженера-економіста.  Щодо трудової діяльності, працювала економістом на Запорізькому трансформаторному заводі,  старшим економістом ТОВ "Запорізький завод кольорових сплавів", 10 років економістом, згодом начальником відділу економіки, праці та ціноутворення, а також заступником начальника фінансово-економічного управління в ПАТ "Запоріжгаз".  Останнє місце роботи - ПАТ „Київоблгаз”, начальник фінансово-економічного управління,   в.о. заступника голови правління з ФЕП. Одружена, має дорослого  сина.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ