Головна / Новини / Актуальне інтерв'ю з директором з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Вінницяобленерго»

Медіа-центр

Актуальне інтерв'ю з директором з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Вінницяобленерго»

Одним з пріоритетних напрямів діяльності ПАТ “Вінницяобленерго” є виконання Інвестиційної програми Товариства. В її основу закладено чимало проектів. Серед ключових - оновлення і реконструкція власних виробничих об'єктів. Як спрацювало Товариство в цьому напрямку впродовж півріччя, які вже має результати? Відповідь на ці та інші питання отримали під час розмови з директором з капітального будівництва та інвестицій ПАТ “Вінницяобленерго” Юрієм Плюшко.

- Юрію Петровичу, на дирекцію, яку ви очолюєте більшою мірою покладена відповідальність за впровадження Інвестиційної програми Товариства в життя. Як вдається справлятися з тим у такий непростий час загальнодержавної економічної та соціально-політичної кризи?

- Стараємося справлятися. Всі заходи, що заплановані Інвестиційною програмою Товариства на 2013 рік профінансовані в повному обсязі при річному плані 80,197 млн. грн. з ПДВ. Серед основних об’єктів – реконструкція ліній електропередач 0,4-10 кВ протяжністю 24,96 км, заміна силових трансформаторів під час реконструкції семи підстанцій 35-110 кВ ("Вороновиця", "Брацлав", "Сорока", "Іллінці", "Плисків", "Слобода Підлісівська"). Завершені роботи і з реконструкції ПС-35-110 кВ "Центральна", "Західна", "Сигнал" та "Жмеринка", які було розпочато у 2012 році. Також виконано повний обсяг робіт щодо заміни масляних вимикачів 10 кВ на вакуумні, з реконструкцією РЗА в кількості 163 шт. Завдяки вчасному авансуванню по укладеним договорам виконані роботи на всіх об’єктах, в тому числі ще придбано лічильники, модернізовано системи зв’язку та інформаційних технологій, придбано спецмеханізми та автотранспорт.

Загальний обсяг фінансування інвестиційних коштів в поточному році становить 69,4 млн. грн. з ПДВ. Найбільше коштів заплановано використати на виконання заходів з технічного розвитку, модернізації та будівництва електромереж - 52,05 млн. грн, що складає 75,00% від загального обсягу. На реконструкцію повітряних ліній 0,4 кВ заплановано направити кошти в обсязі 20,12% від загального обсягу Інвестпрограми, що дасть можливість поліпшити стан електричних мереж Товариства. На даний час виконано та закрито актами виконаних робіт два об’єкти, а саме Гайсинських та Липовецьких електромереж. В найближчий час буде закінчено реконструкцію ще по 4 об’єктах: Погребищенських, Гайсинських та Оратівських електромережах.

- Ви вже сказали про загальний обсяг фінансування коштів в поточному році, що спрямовані на всі заплановані Інвестпрограмою потреби. Чи вистачить їх на решту модернізаційних завдань?

- Звичайно, що ні. Є багато проектних рішень, які затвердженні та передбачені перспективною програмою розвитку електричних мереж ПАТ «Вінницяобленерго». Одними з основних є: реалізація заходів з будівництва дволанцюгової ПЛ-110 кВ «Вінниця-750 – Східна», реконструкція (з метою створення вузлової підстанції) ПС110/10 кВ «Східна» та будівництво ПС110/10 кВ «П'ятничани». Але оскільки кошторисна вартість будівництва кожного із об’єктів перевищує в декілька раз річний обсяг фінансування Товариства, то ведеться робота з органами влади, НКРЕ та галузевим Міністерством щодо додаткового виділення коштів.

Взагалі, джерелами фінансування Інвестиційної програми – є прибуток від ліцензованої діяльності, амортизаційні відрахування, реактивна енергія та небаланс ТВЕ. Також можливе залучення бюджетних коштів, кредитiв, іноземних інвестицій, технічної допомоги (гранти) та інше.

- Щодо іноземних інвестицій, наскільки це нині актуально та реально для Товариства?

- Це завжди актуально. Однак у зв’язку з ситуацією, яка склалась в державі, самі розумієте, не зовсім реально. Хоча, часткове залучення іноземних інвестицій не завадило б. Це дало б можливість виконання спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Вінницької області між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою та поліпшило б стан електричних мереж.

- І питання загальнодержавного спрямування. Україна розпочала процес інтеграції до Європейської енергосистеми. У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України вже підписано відповідний наказ, згідно якого, за словами заступника очільника відомства Вадима Улиди до кінця 2016-го року наша держава повинна синхронізувати свою енергосистему з ENTSO-E. Урядовець також наголосив, що це дасть змогу залучити інвестиції та модернізувати енергогалузь, створить більш високу безпеку в частині постачання електроенергії. Все і одразу: непроста суспільно-політична ситуація з воєнними діями на Сході, інтеграція та, паралельно, ще й реформа енергосистеми країни. Як же при цьому стати вагомим гравцем на європейському енергоринку? Ваша особиста думка?

- Так, Україна сьогодні переживає нелегкі часи і це змушує всіх нас бути ще більш активнішими та ефективнішими. Кожен, не залежно від фаху чи посади повинен виконувати свої професійні завдання сумлінно та добросовісно. Основним завданням персоналу Товариства було і залишиться підтримання в належному стані діючого обладнання підстанцій та електричних мереж, посилення підвищення протиаварійної роботи, підвищення професійної кваліфікації експлуатаційного та ремонтного персоналу.

- І наприкінці нашої розмови хотілося б ще почути, яким ви бачите майбутнє ПАТ “Вінницяобленерго”?

- Безпечним та успішним. ПАТ ”Вінницяобленерго”, маючи колосальний досвід, залишиться надійним партнером на довгострокову перспективу для всіх, хто з нами працюватиме у майбутньому. Принаймні, дуже в це вірю! А для безпечного виконання персоналом ЕМ та ВВЕМ своїх функціональних обов’язків – продовжувати нарощувати темпи щодо оновлення трансформаторного парку, високовольтного обладнання підстанцій та реконструкцію ліній електропередач, які вичерпали свій моторесурс та термін експлуатації.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ