Головна / Новини / Цей день в історії енергетики Вінниччини.

Медіа-центр

Цей день в історії енергетики Вінниччини.
27 серпня 1960 року Вінницький Раднаргосп прийняв постанову №255 «Про створення районного енергетичного управління «Вінницяенерго».
- Саме цей день вважається датою створення об’єднаної енергосистеми Поділля, куди окрім Вінниччини ввійшли на той час ще й Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області з дрібними розрізненими електростанціями. Пропозицію щодо створення об'єднаної енергосистеми подав Давид Іванович Карпенко, який з 30 квітня 1960 року очолював енергокомбінат Поділля. Загалом тоді на території енергетичної бази Поділля діяло 3649 електростанцій сумарною потужністю 467 МВт, а також діяли так звані енергопоїзди для електропостачання споживачів. Вони були тимчасовим заходом і стали підготовчим етапом у роботі для будівництва підстанцій 110 кВ. Більш детально про це можна прочитати в книзі-літописі АТ «Вінницяобленерго» «Світоч життя», де у розділі «Від РЕУ до ПАТ- реорганізація на користь справі» (стор. 63) я виклав цю історію з посиланням на архівні документи та спогади енергетиків, - розповів автор книги та директор музею історії розвитку та становлення енергетики Вінницької області Олександр Бірюков.
Посилання на книгу
Довідка. Об'є́днана енергети́чна систе́ма - сукупність електростанцій, електричних і теплових мереж, інших об'єктів електроенергетики, що об'єднані спільним режимом виробництва, передавання та розподілу електричної й теплової енергії за їх централізованого керування.
Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ