Головна / Новини / Готуємось до зими

Медіа-центр

Готуємось до зими

Сьогодні, 5 вересня, в ПАТ «Вінницяобленерго» відбулась обласна селекторна нарада щодо завершення запланованих заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.  Разом з енергетиками області на чолі з генеральним директором Товариства Андрієм Поліщуком участь у ній  взяли заступник голови обласної державної адміністрації  Василь Броварник, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, керівники районів області, начальник відділу енергонагляду  інспекції Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні  Микола Уманець,  представники  підприємств області та Вінниці. Проводили  селектор Василь Броварник та директор комерційний ПАТ «Вінницяобленерго» Ганна Пістружак.  На початку заходу Василь Броварник наголосив:

«Питання, що нині  розглядаємо є надзвичайно важливим і є нині пріоритетним не лише в енергетичному комплексі, а й  у житлово-комунальній та соціальній сферах. Воно на рівні уряду і на безпосередньому контролі прем’єр - міністра України Володимира Гройсмана. Особливу увагу на ньому він  зосереджував, зокрема, на Всеукраїнській нараді 17 серпня. Чергова нарада за головування прем’єра передбачається   15-17 вересня і ми там з вами будемо звітувати вже щодо готовності систем життєдіяльності в зимових умовах. Тож часу залишається небагато, а завдань ще чимало. До 1 жовтня маємо виконати основні планові завдання і належним чином прозвітувати про готовність паливно-енергетичних об’єктів  до осінньо-зимового періоду. Загальнообласні показники їх стану ніби й непогані, це  84%. У соціальній сфері -98,8%. Але завдань ще досить  багато. Особливу увагу хочу звернути на здійснення заходів щодо підвищення енергоефективності об’єктів. Маємо в цьому напрямку вже чимало змін в законодавстві, зокрема, щодо енергосервісних договорів».

Про конкретні підготовчі заходи щодо проходження об’єктів паливно- енергетичного комплексу в осінньо-зимовий період поточного і початку наступного, 2018 року розповів далі  в.о. заступника директора технічного з перспективного розвитку ПАТ «Вінницяобленерго» Олег Казьмірук:

«Основне навантаження  в плані підготовки до роботи в осінньо-зимовий період за кількістю заходів та їх інтенсивністю припадає на період- серпень-жовтень поточного року. Нині з 67-ми запланованих заходів виконано 27. Це  40 % . В разі надзвичайних ситуацій , що можуть статися в період осінь-зима у Товаристві сформовано 123 бригади, а це 611 працівників, та  453 одиниці техніки, у тому числі спеціальної. До того ж, підготовка до проходження ОЗП традиційно перебуває під посиленим контролем з боку керівництва компанії. Затверджені заходи виконуються в передбаченні регламентом терміни, що дозволяє своєчасно виконати весь комплекс заходів, відповідно, отримати Акт готовності до проходження ОЗП 201702018».

Далі заслухали директора комерційного Товариства Ганну Пістружак, яка роз’яснила  чому саме  в осінньо-зимовий період  доводиться переводити енергоємні підприємства області на інший режим роботи в періоди максимального навантаження  та  вводити  графіки обмежень електричної потужності:

«За відсутності балансу додаткової електропотужності енергосистема буде змушена обмежити частину  своїх юридичних споживачів у години максимум. Для прикладу приведу січневі дані минулого року. Компанія тоді для області закупляла 348 міліонів кВт годин із загальною потужністю  605 МВт. На липень ми замовили226 МВт , тобто на 30%  менше і споживанням потужності це 376 МВт. Це зменшення у літній період  дає нам, на жаль, такий перекіс споживання, який закрити за минулий період нам нічим. Тому промисловість буде змушена  на момент відсутності зайвої потужності  обмежуватись і зменшувати споживання. І саме з цієї причини  ось вже третій рік поспіль звертаємось до усіх своїх споживачів з проханням дуже уважно перевірити свої режими споживання і проаналізувати, яким саме чином ви споживаєте свою електричну потужність у години максимум».

Також, зі слів Ганни Пістружак, з огляду на таку ситуацію, Товариство наполягає на підготовці керівниками енергоємних підприємств комплексу додаткових заходів для самостійного зниження  навантаження в години максимум навантаження об’єднаної енергетичної системи (далі- ОЕС) України  на осінь-зиму. Також звертає увагу на обов’язкове проведення вимірів електричного навантаження споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт та більше . Це потрібно для оцінки  поточних та довгострокових режимів роботи ОЕС України, планування режимів її роботи, визначення енергодефіцитних вузлів та планування заходів щодо забезпечення надійного електропостачання:

«Міненерговугілля України довело завдання ПАТ «Вінницяобленерго» для розробки ГОП, ГОЕ та ГАВ на 2017-2018 роки, в якому  обсяги обмеження  області з потужності -28 МВт, з електричної енергії – 0,59 млн.кВт/г на добу та обсяги аварійних відключень – 180МВт. Зважаючи на те, що більша частина споживання електричної енергії припадає саме на споживання  інших непромислових груп вважаємо доцільним  обговорення питання  щодо переходу енергоємних підприємств на інший режим роботи в період максимального навантаження в об’єднаній енергетичній системі України в осінньо-зимовий період».

Про роботу оперативних штабів для контролю за ходом підготовки підприємств ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів  соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років проінформував присутніх  начальник відділу енергонагляду  інспекції Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні  Микола Уманець. 

За ним заслухали керівників районних держадміністрацій та  районних електромереж.

Завершуючи селекторну нараду, Василь Броварник ще раз наголосив, що робота з підготовки енергопаливного комплексу області є плановою і контрольованою. Також звернувся до заступників голів райдержадміністрацій і керівників міст,  аби вони взяли  під особистий контроль питання формування актів готовності підприємств до проходження осінньо-зимового періоду. Для об’єктів споживання, за його словами, вони мають бути готовими до 29 вересня поточного року і на  найближчій черговій колегії Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації питання про наявність акту готовності розглядатиметься, як ключове.

Додамо, нині середнє споживання електроенергії промисловістю області становить 12.2%, непромисловою групою – 36,3%, населенням -38,8%.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ