Головна / Новини / Графіки аварійних відключень поки не відміняються

Медіа-центр

Графіки аварійних відключень поки не відміняються

5 грудня 2014 року на виконання розпоряджень диспетчера центральної диспетчерської служби НЕК «Укренерго» ПАТ “Вінницяобленерго” знову застосувало графіки аварійних відключень споживачів, - повідомив директор технічний Товариства Олександр Коломієць і, водночас, розповів про поточну ситуацію в енергетичній сфері держави та області.

- З 1 грудня і до сьогодні, 5 грудня, по області, як і в інших регіонах країни були введені графіки обмежень потужності та аварійних відключень. Був навіть період, коли ми задіювали спеціальні графіки аварійних відключень, а це вимкнення мережі у 110 кВт. Під час Всеукраїнської селекторної наради міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин наголосив представникам обласних енергоємних підприємств, що ситуація поки невтішна і станом на 4 грудня в об'єднаній енергосистемі нашої держави дефіцит потужності складав 3 700 МВт. На той час було відключено 25 енергоблоків сумарною потужністю 6 600 МВт. Із загальною генерацією України це складає близько 30%.

Головним меседжем згаданої наради було те, що варто провести перемовини про добровільне обмеження та зниження споживання електроенергії споживачами електроенергії і, в першу чергу, безпосередньо потужними підприємствами. Так, наприклад, якщо взяти Дніпропетровську область, то вона має у споживанні 4 тис. МВт.год. По суті, це 20 % від споживання електроенергії всією країною, адже саме в цьому регіоні зосереджено найбільшу кількість промислових об'єктів. І в даному випадку це досить доречний вихід із ситуації, оскільки там величезне споживання електроенергії.

А от щодо Вінницької області, то нині левина доля споживання електроенергії у нас від населення, а це майже 60%. Доля споживання електроенергії промисловістю лише 10%, а все решта-бюджетні організації, малий та середній бізнес тощо. Тобто, якщо це врахувати, то в нашій області вирішити проблему навіть при повному відключені всіх промислових підприємств від електропостачання не вийде. Тому для того, аби ми увійшли у доведені для нас ліміти без вимкнення населення, на жаль, не обійтись. Це було доведено 4 грудня, коли після отримання команди з Києва о 16:21 год. ввімкнути всіх споживачів електроенергії і дати шанс підприємствам провести розвантаження для того, аби побачити істину картину. На жаль, до позитиву це не призвело і вже сьогодні, 5 грудня, о 09:00 год. ми знову отримали команду застосувати графіки обмеження електроенергії у повному обсязі. Спочатку на потужність 75 МВт, а далі ми цю цифру будемо нарощувати. Отже, дати гарантії того, що надалі споживачі Вінниччини не вимикатимуться від електропостачання ми, на жаль, поки не можемо, - зазначив Олександр Коломієць.

Також він додав, що застосування усіх графіків аварійних відключень, а саме їх введення і припинення здійснюється виключно по команді диспетчера центральної диспетчерської служби ДП НЕК «Укренерго» та з метою забезпечення сталої роботи об'єднаної енергосистеми України.

- Ці графіки треба вводити в досить обмежений за часом проміжок, а саме 10 хвилин за інструкцією. Якщо диспетчера не бачать за цим ніяких результатів, то тоді застосовуються спеціальні графіки аварійних відключень. Якщо і далі не відбувається покращення, то в такому разі людський фактор вже не гратиме ніякої ролі, спрацьовуватиме автоматика на вимкнення потужностей, -сказав директор технічний ПАТ “Вінницяобленерго”.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ