Головна / Новини / Керівництво ПАТ “Вінницяобленерго” роз'яснило причину відключень споживачів електроенергії

Медіа-центр

Керівництво ПАТ “Вінницяобленерго” роз'яснило причину відключень споживачів електроенергії

2 грудня 2014 року в управлінні ПАТ “Вінницяобленерго” відбувся брифінг для представників засобів масової інформації Вінниччини, організований Товариством спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Під час заходу керівники ПАТ “Вінницяобленерго”, а саме його генеральний директор Андрій Поліщук та директор технічний Олександр Коломієць роз'яснили учасникам зібрання основні причини введення в дію графіку аварійних відключень споживачів електроенергії по області та м. Вінниця.

- Минулої доби, 1 грудня 2014 року, згідно розпорядження ДП НЕК «Укренерго» по всій території України запроваджено графіки аварійних відключень споживачів електроенергії і вони вже почали діяти в нашій області. Підставою для запровадження такого заходу стала аварійна зупинка енергоблоку № 3 Запорізької АЕС потужністю 1 тис. МBт та ще 15-ти енергоблоків на вітчизняних теплових електростанціях. Через це в об`єднаній енергетичній системі України виник дефіцитний баланс виробництва і споживання електроенергії. Задля забезпечення надійної її роботи в умовах дисбалансу між споживанням і виробництвом електроенергії вже вчора по нашій області о 09 год.14 хв. довелося задіяти 1-5 черги графіка аварійних вимкнень, до яких залучені промислові споживачі, а після 14 години також і 6-7 черги, до яких залучено, на жаль, і населення. Зокрема, по 6-7 черзі відключалися майже всі райони Вінниччини, - розпочав розмову із журналістами Андрій Поліщук.

За словами генерального директора, тривалість та обсяги вимкнень електроенергії спрогнозувати важко, оскільки це залежить від ситуації в об`єднаній енергетичній системі України.

- От, наприклад, вже сьогодні, 2 грудня, о 10.40 отримано розпорядження по оперативній вертикалі застосувати графіки у повному обсязі всіх 10-ти черг. Також в Товаристві вже передбачено і спеціальний аварійний графік, до якого залучатимуться високовольтні лінії електромережі у 110 кВ. Це за умови, якщо буде низька ефективність графіку аварійних вимкнень і якщо ситуація в об'єднаній енергосистемі не стабілізується, або, не дай Боже, погіршиться. Загалом, частота в енергомережі має бути 50.00 Гц. На момент розмови з вами вона на межі 49,97 Гц, а якщо частота 49,2 Гц - це вже аварійний стан. На відключення спрацьовує автоматика, а не люди. У разі значного дефіциту генеруючої потужності допускається багаторазове відключення одних і тих же споживачів. Зазвичай, перевищення споживання відбувається у години ранкових та вечірніх пікових навантажень. При цьому аварійне відключення не торкатиметься об'єктів життєзабезпечення, а саме - громадського транспорту, зв'язку, лікарень, навчальних та дошкільних закладів, а також підприємств, які працюють на оборонну здатність нашої держави. До того ж, ми спланували графіки відключень таким чином, що будинки, які забезпечуються електроопаленням, вимикатимуться в останню чергу, - розповів Андрій Поліщук.

Якими можуть бути наслідки, якщо не застосовувати графіків аварійних відключень в ситуації, що склалася, - розказав далі директор технічний ПАТ “Вінницяобленерго” Олександр Коломієць.

- Є графіки обмеження електричної потужності (ГОП), є графіки обмеження електроенергії (ГОЕ) та графіки обмеження аварійних відключень (ГАВ). Всі вони погоджені з органами місцевого самоврядування та держенергонаглядом і застосовуються за умов виникнення в об‘єднаній електроенергетичній системі України аварійного дефіциту електричної потужності. Якраз таку ситуацію нині і маємо. І якщо за цих умов не застосувати графіків аварійних обмежень, про які я вже сказав, то дійдемо до аварійних відключень в автоматичному режимі. Подібну ситуацію ми вже переживали 15 років тому. Однак, запевняємо, що нині — це не так критично, як це було тоді. Все що стосується завдань нашого Товариства, то воно виконує завдання в повному обсязі, запроваджуючи усі графіки, які до нас доводить Південно-Західна енергосистема, - додав Олександр Коломієць.

Керівники Товариства також попросили журналістів максимально проінформувати населення області та м. Вінниці з розумінням поставитися до проблеми, яка виникла в енергетичні сфері країни.

- У нас в області 750 тисяч споживачів електроенергії. Станом на 1 грудня 2014 область вже перебрала доведені ліміти на 75 МВт. Тому велике прохання, чітко зрозуміти ситуацію, без осуду та паніки. Просимо економно використовувати електроенергію, особливо в побуті і в часи максимальних пікових навантажень з 8:00 до 11:00 і з 17:00 до 20:00, - наголосив Андрій Поліщук.

Наприкінці зустрічі із журналістами керівники ПАТ “Вінницяобленерго” відповіли ще на низку їхніх запитань.

ДОВІДКА (щодо графіків аварійних відключень (ГАВ): ГАВ розробляються відповідно до вимог галузевої «ІНСТРУКЦІЇ про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженої наказом № 456 від 23.11.2006р. МПтаЕУ (зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості N142 від 12.02.2014), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 лютого 2007 р. за N 151/13418.

1. ГАВ застосовуються у разі:
– несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності та зниження частоти електричного струму нижче рівня 49,6 Гц;
– якщо не вистачає часу для введення ГОП або введені обмеження є недостатньо ефективними;
– порушення режимів граничних перетоків або недопустимого перевантаження устаткування, зниження рівня напруги в контрольних точках;

2. Термін реалізації (введення) ГАВ становить 10 - 15 хвилин.

3. Відповідальність за своєчасність і точність виконання розпоряджень щодо введення ГАВ, а також за їх ефективність (відповідність відключеного навантаження заданим величинам) несе черговий персонал підприємств електроенергетики.

4. Згідно п. 5.6. «Інструкції….» втручання в дії оперативного персоналу підприємств електроенергетики щодо застосування ГАВ неприпустиме.

5. Невиконання вимог інструкцій відносно графіків аварійних вимкнень є порушенням вимог статті 5,8,14 Закону України про електроенергетику та ст. 367 (службова недбалість) Кримінального Кодексу України.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ