Головна / Новини / На Вінниччині тривають аварійні відключення споживачів електроенергії

Медіа-центр

На Вінниччині тривають аварійні відключення споживачів електроенергії

Надскладною залишається ситуація в об’єднаній енергетичній системі України (ОЕС), яка виникла 1 грудня поточного року з причини аварійної зупинки енергоблоку № 3 Запорізької АЕС потужністю 1 тис. МBт та ще 19-ти енергоблоків на вітчизняних теплових електростанціях. Того ж дня, згідно розпорядження ДП НЕК «Укренерго», по всій території України, в тому числі і на Вінниччині, запроваджено графіки аварійних відключень споживачів електроенергії (ГАВ) і їх дія продовжується.

Так, за повідомленням ДП «НЕК «Укренерго», станом на вечір 2 грудня 2014 року ситуація в ОЕС стала ще більш критичною і «Укренерго» з 16:50 год. ввело в дію спеціальні графіки аварійних відключень (СГАВ) по Україні на величину 2175 МВт. Загалом в державі в ремонт плановий, аварійний було виведено 1 енергоблок Запорізької атомної електростанції, 23 енергогенеруючі одиниці на ТЕС та ТЕЦ. Дефіцит балансу виробництва і споживання електроенергії в ОЕС України спричинено також і низькими запасами вугілля на складах теплоелектростанцій та недостатність гідроресурсів.

Щодо графіків аварійних відключень (ГАВ), то їх застосовано відповідно до «Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання» (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19.02.2007 р. за №151/13418) у зв’язку із необхідністю забезпечити надійну роботу об’єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між виробництвом та споживанням електроенергії (потужності), для запобігання порушення гранично-допустимих режимів роботи гідроелектростанцій та водосховищ України та для виключення порушення узгодженого графіка перетоків електроенергії з енергооб’єднанням країн СНД та Балтії.

У Вінницькій області 3 грудня 2014 року відключення по ГАВ тривали з 08:54 до 22:30 год. Сумарне відключення потужності становило 160 МВт. Одночасно задіювалися всі 10 черг графіку аварійних відключень. Задіяно графіки обмежень і сьогодні, 4 грудня 2014 року, а саме з 09:10 год. на потужність 70 МВт.

Якщо протягом найближчих днів ситуація з генерацією електроенергії на вітчизняних станціях не стабілізується, застосування графіків аварійних відключень в області та м. Вінниця триватиме. До того ж, у вечірні години максимуму навантажень на енергосистему можливе повторне застосування крайніх заходів по збереженню енергосистеми нашої держави - це введення спеціальних графіків аварійних відключень.

Додамо, що введення і припинення дії ГАВ, СГАВ здійснюється виключно по команді диспетчера центральної диспетчерської служби ДП НЕК «Укренерго» та з метою забезпечення сталої роботи ОЕС України.

Разом з тим, ПАТ «Вінницяобленерго» просить вибачення у споживачів електроенергії за тимчасові незручності та просить з розумінням поставитися до ситуації, що виникла в ОЕС України.

Також заради уникнення небезпечних ситуацій ПАТ «Вінницяобленерго» застерігає побутових споживачів по можливості не користуватися ліфтами; вимикати всі електропобутові прилади з електромережі; споживачів І та ІІ категорії надійності — перевірити готовність резервних джерел живлення (лікарні, комунальні підприємства); промисловим споживачам передбачити заходи електробезпеки заради уникнення нештатних ситуацій під час відключення від джерел електропостачання.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ