Головна / Новини / Ставаймо ближчими до своїх дітей!

Медіа-центр

Ставаймо ближчими до своїх дітей!

На вулиці - бабине літо. Ще ласкає теплом сонячне проміння і після напруженого робочого тижня так хочеться насолодитися тим останнім літнім поцілунком. У кожного на вихідні свої плани. Має їх і директор з правової роботи ПАТ «Вінницяобленерго» Руслан Кравець. Як правило, каже, проводить їх з родиною і дітьми. У нього їх троє: два сина і донька. Як люблячий і турботливий батько повсякчас переймається їхнім життям, інтересами. Спостерігаючи, як вони на очах зростають, навчаються, дорослішають, з ким спілкуються, що читають, Руслан Борисович зробив для себе певні висновки та вирішив поділитися своїми думками, виклавши їх у листі. Подаємо його нижче. Тож, читаймо, мами і татусі, особливо ті, у кого є складності із дітьми-підлітками. Можливо поради нашого колеги комусь навіть допоможуть, бо життя сучасне, на жаль, не без проблем.

Про наших дітей і не тільки …

Розмови з власними дітьми, незрозуміла поведінка інших дітей підліткового віку, що активно висвітлювалась у ЗМІ протягом цього року, змусила мене звернутися до Вікіпедії для того, щоб розібратись у поняттях, якими цікавляться наші діти, особливо підлітки. Адже для того, щоб давати своїм дітям відповіді на їхні запитання про «синіх Китів», про руфінг, зачипінг і т.п., мені необхідно було самому розібратися у питанні: – «що це?».
Поступово, збираючи інформацію, я зрозумів, що я і мої діти живемо в дещо різних «системах координат» і по різному оцінюємо суспільні виклики. Для них результат людської думки, красота фотографії, ступінь вчинку оцінюється лайками та ширами. Життя в соціальних мережах для підлітка настільки ж реальне, як й існування навколишнього світу. Для них – це повноцінний соціум, в якому вони виросли і живуть. Тим більше зараз, коли кількість переглядів та лайків можна монетизувати, тобто це не тільки нагода проявити себе, але й можливість заробити реальні гроші.
Підлітки та молоді люди у пошуках нових ідей для збільшення кількості переглядів починають ризикувати. Вчиняють, на мій погляд, абсолютне безглуздя, викладають відео на свою сторінку і отримують певне задоволення від шокування оточуючих. У мене від перегляду цих підкорень мостів, багатоповерхівок, проїздів між вагонами збивалось дихання. І лише з часом я зрозумів, що діти цими вчинками шукають від дорослих не схвалення, а реакції. Просто хочуть привернути до себе увагу! Тоді, у відповідь на цю «шокову терапію», я поставив собі запитання: що дорослі, батьки можуть запропонувати?
Економічна криза, соціальна невпевненість, незрозуміла гуманітарна політика держави сьогодні підштовхують дітей (і не тільки) до того, що вони просто не розуміють, навіщо їм потрібно життя в Україні. В кращому випадку вони зможуть знайти собі місце за кордоном; але нажаль багато хто знайде свою долю у пляшці спиртного або у шприці.
Та все ж я вважаю, що не все так безнадійно у нашій державі. Я особисто знаю велику кількість дорослих та свідомих людей, які відповідальність за перетворення України взяли у свої руки і не покладають жодних сподівань на державу.Прикладом такого ставлення є тисячі індивідуальних людських ініціатив, проектів малого бізнесу, які – і це правда – ПОТРОХУ ЗМІНЮЮТЬ КРАЇНУ, СУСПІЛЬСТВО
Це мій знайомий за свої заробітки – взяв і зробив у дворі своєї багатоповерхівки пісочницю, хоча його діти вже студенти. Інший – купив на виставці п’ять саджанців: три на дачу, а два у двір тієї ж самої багатоповерхівки. У цьому суть! Зроби щось для людей, не очікуючи результату, похвали! Зроби просто так і, якщо це ніхто не оцінить, з дерева не забереш жодного плоду, це вже не твоя зона відповідальності, ти – зроби!
Так само я довго думав, навіщо мені був проект «Веселого Кухаря» на дитячому Інтернет-телебаченні Clarastudio.tv. Все ж безоплатно, навпаки – затратно… І тільки зараз зрозумів, що це моя відповідь усім «синім Китам», «зачіп ерам». Може, це дитяче телебачення не екстремальне, але прикольне, веселе і дуже добре.
Я думаю, що сьогодні ми маємо радіти кожній дитині, яку вдається витягти з депресивного соціального середовища, де існує великий ризик алкоголізму, наркоманії чи участі у вуличній злочинності.
Ми маємо боротися за дітей, і боротися навіть із державою, якщо вона чинить опір власному суспільству.
Тож, давайте ставати ближчими до своїх дітей, поки ще не пізно.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Передати покази лічильника
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ