Головна / Новини / У ЦДС пульсує життя електромереж

Медіа-центр

У ЦДС пульсує життя електромереж

Нещодавно прес-група відвідала чи не найголовніший із підрозділів Товариства, а саме центральну диспетчерську службу (ЦДС). Зайшли до її приміщення і перед очима одразу постала величезна мнемо-мапа, а на ній – загальна і об’єктивна картина всієї електромережі області. Подумалось, якщо у людей є серце, то серцем обленерго є ЦДС. Диспетчер тут, мов лікар, цілодобово спостерігає за його ритмом і не має права на помилку. Якщо ж воно раптово дає збій, то він вмить приступає до реанімації і запускає до життя.

- Дійсно, ми цілодобово на посту. Така наша професія. Бачимо усю обстановку, яка в електромережі Вінниччини в будь-яку годину, хвилину дня і ночі, володіємо оперативною інформацією. Знаємо,що, де і як відбувається в системі. Якщо щось виходить з ладу, скажімо, вимикається світло - швидко реагуємо, з’ясовуємо причину і приймаємо рішення щодо усунення негараздів. Так би мовити, твердо тримаємо руку на пульсі життя, - коротко роз’яснив суть завдань диспетчера Микола Принько.

Серед своїх колег- він старожил. Майже 30 років у енергетиці. Пам’ятає час, коли в центральній диспетчерській був лише один щит і працював один диспетчер.

- Робота серйозна і дуже відповідальна. Одні нічні зміни чого варті! Спробуй дванадцять годин провести без сну, постійно хапаючись за телефони, які дзвонять щохвилини. Причому потрібно ж не просто відповідати на дзвінки, а всю інформацію засвоювати, запам'ятовувати, записувати. Однак моя робота мені дуже подобається. За всі ці роки жодного разу не пошкодував, що вибрав саме її. Чи, може, вона мене вибрала?! До того ж колектив у нас гарний, довіряємо один одному, розуміємо з пів слова. Працюємо на совість та, головне, для людей - наших споживачів. Ви питаєте - чи важко? А хіба щось легко буває у житті? Як на мене – цікаво. Маю справжнє живе діло, постійне спілкування з вінничанами. Багатьох з них вже й по голосу впізнаю, - сказав Микола Принько.

Довше поспілкуватися не вдалося, бо раз у раз лунали телефонні дзвінки. Лишень за 20 хвилин нашого перебування надійшло майже два десятка.

- Ось за годину вже маємо понад 40. Кожен сигнал нами чітко фіксується і зберігається у звукозаписі. Як правило, це прийоми рапортів з районів від чергових підстанцій, котрі звітують про стан обладнання, так і оперативні заявки та дзвінки вінничан, - розповіли колеги Миколи Принька, диспетчери Микола Гончарук та Павло Колубай.

Ми встигли помітити, що на столі у всіх диспетчерів ще й товстенні журнали обліку. До них також встигають заносити певну інформацію. Причому справляються з тим не менш сумлінно і акуратно.

- Диспетчер не має права розслабитися ні на мить. Він має бути досить уважним, мати завжди світлу і холодну, як кажуть, голову. Будь-яка неувага чи хвилювання, абощо в час технологічних відключень мереж можуть призвести до непоправного і зашкодити загальній справі. Саме від рішень і команд диспетчера залежить не тільки безперебійне електропостачання, але й часом життя людей, які працюють, скажімо, на лінії електропередач. Особливо це важливо у випадках, коли є пошкодження в мережі від руйнівних дій стихії, коли є обриви проводу, що під напругою. От уявіть таку картину: поступає сигнал про відключення від електропостачання одразу декількох районів області. І тут якраз необхідна миттєва реакція диспетчера, його грамотна дія з неабиякою виваженістю, - вже згодом прокоментує роботу диспетчерів начальник ЦДС Товариства Василь Поліщук.

За його словами, ЦДС - це єдиний центр, який здійснює цілодобове оперативне диспетчерське керівництво електромережами високої напруги і тим самим забезпечує надійний режим їхньої роботи на території всієї Вінниччини.

- Якщо конкретніше, то саме тут відбувається ціла низка необхідних оперативних заходів та координуються дії оперативного персоналу під час, скажімо, певних незначних відхилень від нормального режиму роботи електромереж, і під час серйозних аварійних ситуацій. Сюди приходить вся інформація про відключення, пошкодження, аварійні ситуації. Саме центральна диспетчерська безпосередньо керує їх ліквідацією. Загалом, головне завдання нашої служби – це дотримання стабільної та надійної роботи мереж з метою ефективного забезпечення споживачів якісним продуктом - електричною енергією, - додав Василь Поліщук.

Ось така вона робота диспетчерів ЦДС. Нехай будуть здорові та не стомлюються й надалі чітко стежити за пульсом життя електромереж.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Реєстр постачальників електроенергії
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ