
Працівники музею історії розвитку та становлення енергетики області, який діє на базі Учбового центру АТ «Вінницяобленерго», протягом кількох років збирали матеріали про участь працівників Товариства в АТО–ООС. Завдяки поповненню цікавими експонатами вдалося відкрити нову експозицію, для якої відведено цілий зал. З нею вже ознайомилося чимало вінничан та гостей Подільського краю, - поділився новиною головний хранитель музею, а також директор Учбового центру Товариства Олександр Бірюков.
- Наш музей діє з 2006 року. Він єдиний такий на теренах області. У чотирьох залах маємо не одну тисячу експонатів. Найдавнішому - більше сотні літ. Кожна річ, фото чи документ, які тут можна побачити, то окрема історія. Всі разом – ціла епоха слави, колосального досвіду та успіху енергетиків Поділля. Цьогоріч наш музей поповнився новою експозицією, що присвячена темі участі енергетиків Вінниччини в АТО-ООС. Від початку врегулювання військового конфлікту на Донеччині-Луганщині там побувало більше півсотні наших працівників. Ще у 2014 році виник задум доповнити музей цією темою. За майже 5 років назбиралося достатньо матеріалу. Більшість з них - саме від учасників бойових дій в зоні антитерористичної операції, волонтерів. Завдяки їм тепер маємо нові стенди. Це ж історія. Сумна, на жаль, за своєю суттю, але таке життя. Якщо говорити конкретно про експонати з нової експозиції, то тут велика кількість фотографій з місця подій, копії характеристик, посвідчень, інші різні матеріали. Усі вони - свідчення про участь наших працівників на бойових позиціях в зоні АТО-ООС, в яких конкретно операціях брали участь, про волонтерську допомогу тощо. Багато речей надійшло до музею від барських енергетиків, безпосередньо від директора Барських ЕМ Вячеслава Мельника. Він з першого дня АТО-ООС і донині є активним волонтером. Крім того, в Барських районних електромережах нині працюють 3 учасника бойових дій, - розповів Олександр Бірюков.
Також він додав, що нову експозицію вже побачило чимало вінничан та гостей з інших регіонів України. Загалом, за словами Олександра Бірюкова, музей найчастіше відвідують ті, хто проходить навчання в Учбовому центрі Товариства. Інколи проводяться екскурсії ще й для учнівської та студентської молоді м. Вінниця. Добре знають експозиції музею і викладачі Вінницького національного технічного університету.
- При бажанні, кожен може відвідати музей історії енергетики Вінниччини. Тут є що подивитися і багато чого нового дізнатися. Будемо раді кожному, хто завітає до нас за адресою вул. Енергетична, 5, приміщення Учбового центру АТ «Вінницяобленерго». З деякими експонатами музею можна ознайомитися також і на сайті Товариства за посиланням: http://www.voe.com.ua/company/muzey. Однак реально задовольнити свою зацікавленість до теми енергетики можна лише від справжньої екскурсії, яку вам залюбки проведуть працівники нашого музею, - доповнив свою розповідь Олександр Бірюков.






