Головна / Новини / У Теплику відкрито навчально-практичний центр з підготовки електромонтерів

Медіа-центр

У Теплику відкрито навчально-практичний центр з підготовки електромонтерів

Незадовго до початку нового року в смт Теплик на базі місцевого професійного аграрного ліцею відкрито навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих кадрів робітничих професій, а саме електромонтерів. Про це у розмові з прес-групою ПАТ «Вінницяобленерго» повідомив директор ліцею Сергій Сокотнюк.
За словами керівника, професію електромонтера і раніше тут здобували охочі, але то було на основі базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти. З відкриттям навчально-практичного центру з’явились нові можливості.
- У нашому ліцеї є кілька напрямків для здобуття робітничих професій, які завжди вкрай необхідні на ринку праці. Це землеустрій, будівництво і архітектура, електротехніка та електромеханіка, сільське господарство і лісництво, транспорт і машинобудування, логістика та харчова промисловість. Викладачі та майстри нашого закладу підготували не один випуск висококваліфікованих трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, слюсарів сільськогосподарських машин та установок, водіїв автотранспортних засобів категорій «С» і «В», малярів-штукатурів, плодоовочівників-кухарів, бухгалтерів і, звісно, електромонтерів. Але якщо раніше до навчання, як правило, залучалися особи на основі базової загальної середньої освіти (9 класів) з терміном навчання 3 роки та повної загальної середньої освіти (11 класів) з терміном навчання 1 рік, то тепер ще й будемо приймати незаняте населення, представники якого бажають набути фах електромонтера та електромонтера з ремонту і обслуговування електрообладнання. Нині в суспільстві, і, зокрема, в нашій області, є величезна потреба у таких фахівцях. Саме з цією метою вирішено відкрити ось такий навчально-практичний центр. Будуть ще й діяти курси перепідготовки робітничих кадрів за цим напрямком. Тож, раді бачити у нас тих, хто планує стати професійним у робітничій царині, - розповів Сергій Сокотнюк.
Також, за його словами, велику практичну допомогу в здобутті фахових знань з професії електромонтера надають вихованцям ліцею енергетики області.
- Не дивлячись на те, що ліцей має оновлену матеріально-технічну базу для навчально-виробничого процесу з необхідним обладнанням, інструментами, матеріалами та навчальним полігоном, проте справжній практичний досвід наші учні все ж отримують від ваших професійних майстрів та електромонтерів. Практику проходять переважно на базах Теплицьких, Гайсинських, Бершадських електромереж. Є така домовленість з енергетиками, які завжди допомагають у цьому. До того ж, після навчання чимало випускників ліцею, як правило, поповнюють робітничі ряди саме на вашому підприємстві - ПАТ «Вінницяобленерго», - доповнив Сергій Сокотнюк.
У підтвердження слів директора ліцею стала ще й розмова з інспектором з кадрів Теплицьких ЕМ Євгенієм Заікою, який свого часу також тут навчався.
- Ще у 90-х роках здобув там фах механізатора-водія та електромонтера. До речі, не я один, хто нині працює в СО «Теплицькі ЕМ». Більшість наших водіїв та електромонтерів також там навчалися. Щодо відкриття навчально –практичного центру з підготовки електромонтерів, який буде відтепер працювати на базі ліцею, то, вважаю, що це дуже необхідна справа. Треба відроджувати втрачений престиж робітничих професій, брак яких гостро відчувається чи не у кожній сфері економіки, і у тому числі в енергетиці. Наприклад, наша структурна одиниця нині потребу трьох електромонтерів, - сказав Євгеній Заіка.
Фотосвітлини – зі сторінки ФБ Теплицького професійного аграрного ліцею.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ