Головна / Новини / В ІКЦ - все для споживачів!

Медіа-центр

В ІКЦ - все для споживачів!

Інформація – це головна запорука обізнаності громадян. Споживачі електроенергії вже добре усвідомили таку істину, особливо ті, хто вже звернувся до інформаційно-консультаційного центру ПАТ “Вінницяобленерго” (ІКЦ). Він діє у Вінниці за адресою вул. Соборна, 50, на 2 поверсі (кімн.№ 201 та № 203).  З початку поточного року  до  нього вже звернулося понад 3 500 осіб. Серед них, як фізичні, так і юридичні споживачі електроенергії, - розповів начальник інформаційно-консультаційного центру ПАТ “Вінницяобленерго” Геннадій Іщенко.

- Наш центр, як правило,  надає безкоштовні консультації юридичним, фізичним особам-підприємцям та населенню, які є споживачами електричної енергії або мають намір стати ними та звернулися за консультацією, отриманням інформації або для розв’язання спірних питань, які можуть виникати між Товариством та споживачами/заявниками. Зокрема спеціалісти центру надають інформацію та консультації стосовно:

  • порядку застосування норм чинного законодавства та  нормативних документів, які регулюють відносини в галузі електроенергетики;
  • приєднання нових електроустановок до мереж Товариства;
  • укладання договорів про постачання/користування   електроенергією;
  • тарифів, пільг та порядку оплати за надані послуги;
  • якості електричної енергії та послуг, пов’язаних з її постачанням;
  • умов та режимів споживання електричної енергії, - роз'яснив

Геннадій Іщенко.

Ще керівник центру повідомив про збільшення кількості звернень, що містять  спірні питання.

- В таких випадках, а саме для розгляду та розв’язання спірних ситуацій між енергопостачальником та споживачем, підготовки висновків з питань, які виникли внаслідок незадоволення заявника письмовою відповіддю енергопостачальника на письмове звернення заявника, при нашому центрі працює спеціальна Комісія. До її складу входять представники Територіального представництва Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), інспекції Держенергонагляду в Вінницькій області та ПАТ „Вінницяобленерго”, що виключає можливості прийняття упередженого (необ’єктивного) рішення, - сказав Генадій Іщенко.  

Також, за його словами, збільшилась кількість звернень і щодо переходу на електричне опаланення та переходу на відповідний тариф в електроопалювальний період.

- При даних зверненнях спеціалісти ІКЦ ведуть роз’яснювальну роботу з клієнтами та наголошують на вигідних умовах встановлення зонного лічильника. Нагадаю, що для населення є два види програмування лічильника.  Це двозонний та трьохзонний. Також хочу наголосити,  що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила постанову "Про внесення зміни до Порядку застосування тарифів на електроенергію". Згідно з ним тарифний коефіцієнт на електроенергію, яка споживається населенням у нічний період знижений з 0,7 до 0,5 (це стосується двозонних лічильників). Від звичайних лічильників зонні відрізняються тим, що рахують електроенергію погодинно, тобто мають внутрішній хронометр і фіксують обсяги споживання електроенергії в різний час доби. Можна обрати дво та тризонний прилади обліку. Двозонні лічильники програмуються так, що розділяють добу на день (з 7.00 до 23.00 денний коефіцієнт 1) і ніч (з 23.00 до 7.00 коефіцієнт 0,5). Тризонні розділяють години-пік (з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 коефіцієнт 1,5), години напівпікові (з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00 коефіцієнт 1) та нічні(з 23.00 до 7.00 коефіцієнт 0,4), - докладно проінформував  очільник спеціалістів ІКЦ.

На питання, про доцільність переходу  на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу, Геннадій Іщенко дав наступну відповідь.

-  Доцільний і відчутно у тому разі, якщо споживач електричної енергії використовує електроприлади (пральні машини, котли, обігрівачі тощо) в нічний час. Щодо процедури встановлення багатотарифного приладу обліку, то нагадаю, що вона  складається з кількох етапів. Найперший — це, коли споживач оплачує спочатку вартість нового приладу обліку з урахуванням балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку. Далі споживач  звертається до структурної одиниці письмово з з проханням запрограмувати лічильник на дві чи три зони (для населення) та необхідним переліком документів,  а саме має мати підписану замовником заяву на встановлення багатотарифного лічильника з проханням запрограмувати його на дві чи три зони (для населення); також копію документа, який підтверджує право власності чи користування на об’єкт або земельну ділянку (у разі будівництва) і паспортні дані власника. Тіьки після того, як лічильник запрограмовано буде виконано його монтаж. Орієнтовна вартість виконання робіт зі встановлення багатотарифного лічильника, враховуючи вартість самого лічильника, програмування, монтаж з транспортними витратами, становить від 900 до 3 500 гривень.

Додамо, з квітня поточного  року в ІКЦ проводиться ще й роз’яснювальна робота  щодо запровадженого в дію нового web-сервісу  “Персональний кабінет”. Він безкоштовний, зручний та досить ефективний, оскільки дозволяє  керувати розрахунками за спожиту електроенергію прямо на головній сторінці сайту ПАТ “Вінницяобленерго”. Споживачі відтепер самі можуть дізнатися суму до сплати за спожиту електроенергію, роздрукувати рахунок, миттєво сплатити кошти  в так званому режимі оnline. До того ж, не треба виходити з дому чи телефонувати будь-куди, аби  проконтролювати, переглянути попередні або поточні рахунки чи внести нові показники. Всі ці та інші функції  стали доступними та зручними для споживачів в “Персональному кабінеті”.

Також нагадаємо графік роботи ІКЦ: з  понеділка до четверга - з 8:00 до 17:00; в п'ятницю — з 8:00 до 15:45. Перерва – 12:00-12:45 Телефоний зв'язок за номерами - (0432) 65-96-83, 65-96-84, 65-96-85, 52-50-47.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Список електропостачальників
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації