Головна / Новини / Вартість за підключення до потужностей встановлює НКРЕКП, а не обленерго

Медіа-центр

Вартість за підключення до потужностей встановлює НКРЕКП, а не обленерго

 

 

 

 

 

 

 

Протягом тижня на особистих сторінках окремих осіб у ФБ,а саме Igor Gumennyy зараз тут і, як наслідок, на шпальтах багатьох електронних та друкованих засобів інформації, розповсюджуються безпідставні звинувачення на адресу енергетиків Вінниччини в тому, що, вони, мовляв, не сприяють «доступу потенційних інвесторів до енергетичної інфраструктури». Журналістами Vinnitsa.info, зокрема, сформульовано, що ніби енергетики «створюють проблему з наданням дозволу на приєднання потужностей» для австрійської компанії, що взялася за будівництво заводу «Head» у Вінниці, а також «шокували інвесторів вартістю підключення до потужностей у 1. 6 млн.євро» (Читати повністю). Журналісти Інтернетпорталу Vежа, газети «Місто», а також інших видань розголосили «про вимогу “Вінницяобленерго” до майбутнього підприємства з виготовлення спортивного інвентарю» (Читати повністю; інші видання).

Вкотре наголошуємо, що АТ «Вінницяобленерго» ніяких вимог до інвесторів та забудовників майбутнього заводу «Head» у Вінниці не висувало. Більш того, обленерго не отримувало від них жодних офіційних звернень і замовлень.
Щодо вартості за підключення до потужностей, то вона встановлена і регулюється на законодавчому рівні, а не обленерго. Існує затверджена Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ставка за нестандартне приєднання до електромереж. Детальна інформація про це розміщена на офіційному сайті НКРЕКП за посиланням, а також на сайті АТ «Віницяобленерго» за посиланням.
Скориставшись тією інформацією можна підрахувати скільки коштує приєднання до електроустановок у будь-якому районі Вінницької області. Напевно, саме так і зробили проектувальники і генпідрядники в будівництві заводу компанії «Head» у Вінниці, якими є компанія UBC Group, що належить Igor Gumennyy.

Зауважуємо, що ставки плати за нестандартне приєднання на 2019 рік затверджені постановою НКРЕКП від 28.12.2018 № 2069 (перейти до постанови) та набрали чинності з 22.01.2019 року. Так, у кожному районі нашої області - вона різна.
Згідно вказаної постанови, вартість приєднання 1кВт потужності по класу напруги 10кВ (місто, ІІІ-я категорія надійності) складає 3310 грн з ПДВ.

Підкреслюємо, не АТ «Вінницяобленерго» визначило дану вартість на нестандартне приєднання! Усі питання щодо приєднання регулюються на законодавчому рівні, а саме НКРЕКП.

Енергетики області готові співпрацювати з будь-яким інвестором, у тому числі й з австрійською компанією «Head».
В разі надходження від майбутніх забудовників заводу «Head» у Вінниці заяви на приєднання до електричних мереж, АТ «Вінницяобленерго» готове надати технічні умови згідно чинного законодавства.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ