Головна / Новини / Вшановано пам'ять колишнього міністра енергетики та електрофікації СРСР

Медіа-центр

Вшановано пам'ять колишнього міністра енергетики та електрофікації СРСР

Днями у Яготині Київської області, на батьківщині багаторічного Міністра енергетики СРСР і творця Єдиної енергетичної системи Петра Непорожнього відбулися святкові заходи з нагоди 104-річниці від дня його народження. Участь у них, окрім земляків видатного енергетика, взяли і делегати Всеукраїнської ради ветеранів праці та енергетики на чолі з головою, колишнім гендиректором Укргідроенерго, Героєм України Семеном Поташником. Серед них був також директор учбового центру ПАТ “Вінницяобленерго” Олександр Бірюков. Повернувшись із Яготина, він поділився своїми враженнями про поїздку.

- Захід виявився напрочуд змістовним та цікавим. До речі, в такому форматі вшанування пам'яті Петра Непорожнього відбувається щороку з часу його смерті. Я вперше взяв у ньому участь і дуже задоволений. Скажу, що Петро Непорожній - це видатна особистість і не тільки в галузі енергетики. Він і великий вчений, і державний та громадський діяч. За свою плідну 70-річну роботу, і , особливо, в галузі енергетики колишнього Радянського Союзу, його досі знають та шанують в усьому світі. Саме при ньому швидкими темпами споруджувалися каскади атомних та гідроелектростанцій. Зокрема, вперше в світовій практиці було здійснено пуск капсульних гідрогенераторів на Київській ГЕС і проведена реконструкція зі збільшенням потужності ДніпроГЕС – на той час флагмана гідроенергетики України. Також інтенсивно велося будівництво електромереж, створювалися лінії електропередачі на високу і надвисоку напругу 220, 330, 500 і 750 кВ. Власне, створення в країні Єдиної енергетичної системи (ЄЕС)- однієї з найбільш потужних, надійних і економічних з подібних систем у світі є одним із головних досягнень Петра Непорожнього.

Тобто, він та людина, яка заслуговує великої шани, про що і наголошувалося його земляками, соратниками та однодумцями під час Всеукраїнської виїзної ради ветеранів праці та енергетики. Під час заходу ми поклали квіти до пам’ятника Петру Непорожньому в Яготині та в його рідному селі Тужилів, побували біля хати, в якій він народився, ознайомилися з матеріалами краєзнавчого музею в с. Кюльбяка, взяли участь у святковому концерті і просто поспілкувалися, - розповів Олександр Бірюков.

Довідка: Петро Степанович Непорожній (13 липня 1910- 9 липня 1999) - міністр енергетики та електрофікації СРСР з 1962 по 1985 роки, заступник голови Ради Міністрів України, лауреат Ленінської премії, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент АН СРСР (1979) і РАН (c 1991). Постановою Кабінету Міністрів України в 2000 році ім'я П.С. Непорожнього присвоєне Каховській ГЕС, на якій він працював.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ