Головна / Новини / З історії енергетики

Медіа-центр

З історії енергетики
Рівно 100 років тому, 29 грудня 1920 року, ще при радянській владі, було затверджено так званий план ГОЕЛРО. На початку ХХ століття то був наймаштабніший науково-технічний проєкт. Він став поштовхом до становлення й розвитку енергетичної бази на всій території колишнього СРСР і, в тому числі, України. Будівництво за планом ГОЕЛРО і дотепер потрясають своїми масштабами і темпами. У 1931 році його виконали достроково, а до 1935 року – перевиконали.
При розробці даного плану найбільшу увагу тодішні фахівці приділили Південному економічному району, до якого входили і землі Української СРР. Зокрема за планом відбулась реконструкція старих і побудова нових 20 теплових і 10 гідравлічних електростанцій потужністю 1750 тисяч кВт-год, що разом виробляли 9 мільярдів кВт-год електроенергії.
Тільки в Україні згідно плану ГОЕЛРО з 1920 по 1935 рік зведено 9 електростанцій: Штерівська, Гришинська, Лисичанська, Ізюмська та інші. Одним із основних об’єктів плану була Дніпровська ГЕС.
Про розбудову і становлення енергетичного комплексу України та Вінниччини можна детально прочитати в історичному літописному виданні АТ «Вінницяобленерго» «Світоч життя» на стор.25 (електронний варіант – за посиланням).
Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Список електропостачальників
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації