Головна / Новини / З історії енергетики

Медіа-центр

З історії енергетики
Рівно 100 років тому, 29 грудня 1920 року, ще при радянській владі, було затверджено так званий план ГОЕЛРО. На початку ХХ століття то був наймаштабніший науково-технічний проєкт. Він став поштовхом до становлення й розвитку енергетичної бази на всій території колишнього СРСР і, в тому числі, України. Будівництво за планом ГОЕЛРО і дотепер потрясають своїми масштабами і темпами. У 1931 році його виконали достроково, а до 1935 року – перевиконали.
При розробці даного плану найбільшу увагу тодішні фахівці приділили Південному економічному району, до якого входили і землі Української СРР. Зокрема за планом відбулась реконструкція старих і побудова нових 20 теплових і 10 гідравлічних електростанцій потужністю 1750 тисяч кВт-год, що разом виробляли 9 мільярдів кВт-год електроенергії.
Тільки в Україні згідно плану ГОЕЛРО з 1920 по 1935 рік зведено 9 електростанцій: Штерівська, Гришинська, Лисичанська, Ізюмська та інші. Одним із основних об’єктів плану була Дніпровська ГЕС.
Про розбудову і становлення енергетичного комплексу України та Вінниччини можна детально прочитати в історичному літописному виданні АТ «Вінницяобленерго» «Світоч життя» на стор.25 (електронний варіант – за посиланням).
Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ