Головна / Новини / «Зелений» тариф – це актуально

Медіа-центр

«Зелений» тариф – це актуально

Встановлення сонячних панелей на даху українських будинків набирає популярності серед власників осель. Зокрема Вінниччина залишається  в лідерах із використання альтернативної енергетики за «зеленим» тарифом. Особиста сонячна електростанція (надалі - СЕС) дозволяє значно зекономити на вартості електроенергії та позбавляє залежності від постачальників. Щотижня до ПАТ «Вінницяобленерго» звертаються 5-6 споживачів, які висловлюють бажання укласти угоду «купівлі-продажу» за «зеленим» тарифом, - повідомили  у відділі по роботі з побутовими споживачами електроенергії Товариства.

За повідомленням, «зелений» тариф - вартість електричної енергії для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики, що  вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель, споруд). "Зелений" тариф  затверджено відповідною постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (надалі-НКРЕКП).

"Зелений" тариф дає можливість не лише скористатись власною сонячною електростанцією, а ще й заробити додаткові кошти.

Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств затверджений постановою НКРЕКП №170 від 27.02.14р., із подальшими змінами затвердженими постановою НКРЕКП № 229 від 25.02.16р.

Розмір діючого «зеленого» тарифу можна відслідковувати на сайті НКРЕКП за адресою www.nerc.gov.ua.

При прийнятті рішення про встановлення сонячних батарей у власному домогосподарстві рекомендуємо Вам:

1. Провести оцінювання об’єкту для можливості монтажу сонячних панелей та пошук місця розташування і оптимальної конфігурації. При цьому слід враховувати, що:

- панелі не повинні мати затінювання у найпродуктивніші години дня (з 11-ї до 16-ї);

- СЕС потужністю від 10 кВт займає не менше 60 квадратних метрів;

- сонячні панелі рекомендовано повернути на південь (кут нахилу 30-35 градусів).

- установку можна ділити на три або дві площини, тобто кола з різною орієнтацією. Все залежить від параметрів обраного Вами інвертора.

2. Визначити потужність необхідну для домогосподарства:

- згідно з договором із структурними одиницями ПАТ «Вінницяобленерго» (надалі -СО Товариства), для будь-якого господарства виділено певну потужність електромережі. Якщо ж ви бажаєте встановити СЕС на більшу потужність, ніж у Вас зазначено в договорі, Вам необхідно збільшити ліміт;

-для того, щоб збільшити виділену потужність, необхідно звернутись до СО Товариства за місцем встановлення СЕС(генеруючої установки).

3. Провести вибір необхідного обладнання:

Встановлення СЕС на 10 кВт потребує 36-40 сонячних панелей з потужністю 250-280 Вт. Можна й іншу кількість, але сумарна потужність не повинна перевищувати допустиму потужність за DС входом інвертора.

Згідно постанови НКРЕКП № 229 від 25.02.16р. величина встановленої потужності генеруючої установки не повинна перевищувати 30 кВт, а також бути не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією.

Слідуючий крок вибір сонячних панелей. Найпоширенішими фотоелементами є кремнієві, монокристалічні та полікристалічні. На ринку є панелі виробництва провідних компаній з Європи, Японії, США, Китая, України.

Після вибору панелі обирається інвертор. Панелі виробляють напругу постійного типу, а Вам необхідно змінну, стандартизовану та якісну. З цією метою потрібен інвертор певної потужності, який здійснює потрібне перетворення. Інвертори існують 3-х типів: автономні, мережеві та гібридні, що поєднують властивості автономних і мережевих.

Мережеві інвертори працюють лише на генерацію в діючу мережу.

Автономні об’єднують роботу різних джерел живлення. Це вітрові, сонячні установки та акумуляторні батареї. Вони не мають можливості генерації в мережу.

Гібридні інвертори поєднують властивості описаних типів і дозволяють створити автономну безперебійну систему живлення, яка має можливість генерації в мережу.

4. Провести пробний запуск та монтаж

Монтажні роботи здебільшого проводяться на висоті, тому небезпечні. Етап електричних підключень з колом постійного струму – це перебування під напругою до 900В.

Також необхідно прорахувати схему з'єднання панелей. Спосіб з'єднання та кількість кіл і панелей у них паралельний, послідовний, відповідно до параметрів інвертора. Усі монтажні роботи виконуються відповідно до рекомендацій виробників.

У більшості інверторів досить широке та гнучке меню налаштувань. Інвертори мають можливість віддаленого доступу до сервісного меню і моніторингу роботи пристрою за наявності мережі Інтернет.

Після монтажних робіт необхідно зробити пробний нетривалий пуск.

5. Подання заяви в СО ЕМ Товариства про підключення СЕС

Після монтажу власник генеруючої установки звертається до відповідної СО Товариства в разі бажання проводити продаж надлишків виробленої електроенергії.

6. Отримання організаційно-технічних заходів (ОТЗ)

За фактом заяви СО Товариства повинен видати організаційно-технічні заходи (ОТЗ), які необхідно виконати (встановлення двонаправленого лічильника, проведення технічної перевірки генеруючої установки та ін.).

Після виконання усіх необхідних заходів та перевірки наявності необхідної документації, Ви заповнюєте заяву-повідомлення (Додаток 1), погоджуєте у директора СО та звертаєтесь до Товариства (м.Вінниця, вул. Магістратська, 2, каб.216) для підписання договору про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом.

Необхідні документи для оформлення договору:

- заява-повідомлення з візою директора СО (Додаток 1)

- заповнена однолінійна схема підключення генеруючої установки приватного домогосподарства з використанням відповідного типу інвертора (Додаток 2)

- технічна документація (паспорти) на елементи обладнання генеруючої установки (генеруючих установок) та сертифікати відповідності.

- паспорт та ідентифікаційний код;

- договір про користування електроенергією;

- технічні умови на збільшення потужності;

- акт-протокол параметризації багатофункціонального приладу обліку електроенергії;

- акт на заміну, встановлення засобів обліку, у випадку необхідності її проведення;

- акт технічної перевірки вимірювального комплексу;

- довідка про відкриття розрахункового рахунку, надану банківськими установами;

- проект або зміни до проекту (при зміні конструкції несучих елементів даху);

- право власності або дозвіл всіх власників/співвласників будинку при розміщенні генеруючої установки на даху будинку.

Вся ця та інша інформація про «зелений» тариф незабаром буде розміщена на сайті ПАТ «Вінницяобленерго»  у розділі «Споживачам»-«Фізичним особам». Стежте, будь ласка, за оновленням.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ