![АТ «Вінницяобленерго» – personal account, transmit meter readings, call center 0 (800) 217-217 Дотримання простих правил допоможе зберегти життя і не завдасть шкоди об'єктам енергетики._0](/sites/default/files/styles/420x/public/2023-05/60742a179aeb7_original_w859_h569.jpg?itok=XX1-kSLS)
Дотримання простих правил допоможе зберегти життя і не завдасть шкоди об'єктам енергетики.
З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки поблизу енергетичних об’єктів, АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» вкотре нагадує про неприпустимість випалювання сухостою, спалювання дерев та сміття. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі та державі. Найбільша їх кількість, як свідчить статистика, припадає на весняно-літній період – час польових робіт, прибирання на присадибних ділянках та інших відкритих територіях. І виникають вони через людський фактор, елементарне недотримання правил пожежної безпеки. Тому, шановні вінничани, ПАМ’ЯТАЙТЕ:
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО паління сухостоїв, рослинних залишків, сміття поблизу охоронних зон електричних мереж, біля трансформаторних підстанцій, ліній електропередач та інших об’єктів енергетики!
Для забезпечення умов експлуатації електричних мереж і, найголовніше, для відвернення нещасних випадків, пожеж, аварій відводяться земельні ділянки, прокладаються просіки у лісових масивах і зелених насадженнях, встановлюються охоронні зони, тобто мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків, споруд, земної і водної поверхонь:
- для повітряних ліній електропередач напругою до 1 кВ – 2 м, до 20 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 20 м – до проводів напругою до 110 кВ по обидві сторони від крайніх проводів;
- по периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв – 3 метри від огорожі або споруди;
- уздовж підземних кабельних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 1 метра
Виїжджаючи на відпочинок у лісові масиви, на дачу, в поля - будьте пильні та обережні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, особливо, перебуваючи в охоронних зонах ліній електропередач або біля об’єктів енергетики:
- тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях;
- не допускайте складання в охоронних зонах повітряних ліній соломи, сіна, дров та інших горючих матеріалів;
- не кидайте палаючі сірники і недопалки;
- не запалюйте вогнище біля об’єктів електроенергетики;
- не допускайте спалювання сухої трави, листя, вирубаних дерев і чагарників.
Будь ласка, дотримуйтесь цих простих правил пожежної безпеки! Бережіть власне життя, не завдавайте шкоди екосистемі та не додавайте проблем енергетикам!
При виникненні загрози пожежі в охоронній зоні ліній електропередач негайно телефонуйте на цілодобову телефонну лінію компанії - 0 800-217-217 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України), (0432) 65-95-95 або на 101.