![АТ «Вінницяобленерго» – personal account, transmit meter readings, call center 0 (800) 217-217 НАГОЛОШУЄМО ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ В ОХОРОННИХ ЗОНАХ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ!_0](/sites/default/files/styles/420x/public/2023-06/img_6925.jpg?itok=FPRBC5tb)
НАГОЛОШУЄМО ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ В ОХОРОННИХ ЗОНАХ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ!
З початком літа в області є випадки електротравматизму сторонніх осіб в охоронних зонах електромереж. Причина – нехтування норм безпеки, що передбачені «Правилами охорони електричних мереж». Тож вкотре наголошуємо, що лінії електропередачі становлять реальну небезпеку для життя і здоров’я, тому не випадково існують охоронні зони.
Де встановлюються охоронні зони:
уздовж повітряних ліній (ПЛ) у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів в залежності від напруги ПЛ: 2 м – 0,4 кВ, 10 м – 6-10 кВ, 15 м – 35 кВ, 20 м – 110 кВ; 30 м – 330 кВ; 40 м – 750 кВ;
за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв (на відстані 3 м від огорожі або споруди);
уздовж підземних кабельних ліній (КЛ) у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 1 метра.
Допустима відстань від проводів під час їх найбільшого відхилення до гілок дерев повинна бути не менше 1 м - для ПЛ 0,4 кВ, 2 м - для ПЛ 6-20 кВ, 4 м - для ПЛ 35-110 кВ.
В ОХОРОННИХ ЗОНАХ повітряних і кабельних ліній категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільні перемикання електричних апаратів та підключення електричних мереж;
будувати житлові, громадські та дачні будинки;
влаштовувати будь-які звалища;
складати добрива, корми, торф, дрова, інші матеріали;
складувати солому та випалювати стерню;
розпалювати вогнища;
розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливно-мастильних матеріалів;
накидати на струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, торкатися електрообладнання у приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
саджати дерева та інші багаторічні насадження;
влаштовувати спортивні та ігрові майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей;
запускати повітряних зміїв та спортивні моделі літальних апаратів;
займатися рибальством поблизу та під повітряними лініями електропередачі;
збирати врожай плодоносних дерев, гілля якого розташоване поблизу ліній електропередачі;
виконувати роботи автомобільними кранами, підйомниками без дотримання відповідних заходів безпеки.
виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження та призвести до нещасного випадку.
Без представників енергорозподільчої компанії в охоронних зонах ЗАБОРОНЕНО:
будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;
здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубування дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також полив сільськогосподарських культур;
проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин та механізмів з вантажем або без нього загальною висотою від поверхні дороги понад 4,5 метра.
Шановні вінничани та гості області, будь ласка, не нехтуйте правилами безпеки! БЕРЕЖІТЬ ЖИТТЯ!