Questions and answers

Як укласти договір про користування електроенергії?

Власнику будинку (квартири) необхідно звернутися в районні електричні мережі та надати копії наступних документів:

  • 1. ордер, договір купівлі-продажу, дарування і т.п.;

  • 2. паспорт (оригінал пред’явити);

  • 3. ідентифікаційний код;

  • 4. пільговий документ (при наявності пільг).

У разі розташування об’єктів споживача за різними адресами споживач повинен укласти окремий договір для кожного об’єкта. У відповідності буде переоформлений особовий рахунок.

У разі переоформлення помешкання на іншого власника (купівля-продаж, дарування, успадкування), новому власнику необхідно звернутись у районні електричні мережі із заявою щодо проведення позапланової технічної перевірки та сплатити вартість відповідної послуги. 

+
Як розірвати договір про користування електроенергії (не проживаю, продаю, дарую)?

У разі остаточного припинення користування електричною енергією споживач не пізніше ніж за 7 днів повинен повідомити про це районні електричні мережі, де укладено договір, та розрахуватися за використану електричну енергію, надати заяву про розірвання договору. 

+
Як укласти договір про тимчасове користування електроенергією без приладів обліку для виконання робіт протягом декількох годин (діб)?

Необхідно звернутись до районних електричних мереж за відповідним дозволом на тимчасове безоблікове використання електроенергії та укласти відповідний договір. У договорі визначається величина підключеної потужності (за паспортними даними струмоприймачів), кількість днів безоблікового користування на місяць та годин на добу.

Оплата проводиться при укладанні договору одразу. 

+
Чи можна укласти угоду на погашення боргу частками?

У разі відсутності у споживача коштів на оплату заборгованості він повинен звернутися до районних електричних мереж із заявою про складання графіку заборгованості та надати довідки, що підтверджують його неплатоспроможність. 

+
Як проводяться розрахунки?

Розрахунки населення за спожиту електроенергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показників приладів обліку.

 

+
Як проводиться розрахунок заборгованості?

У разі зміни тарифів (цін) на електроенергію оплата заборгованості проводиться за тарифами (цінами), що діяли у період, за який сплачується борг. Перерахунок здійснюється за тарифами, що діяли під час і за місцем вчинення порушення згідно зі ст.8 Кодексу України про адміністративні порушення. 

+
Як може проводитись оплата спожитої електричної енергії?

Оплата спожитої електричної енергії здійснюється за платіжними документами, які виписуються енергопостачальником (за рахунками).

 

+
Чи можлива безготівкова форма оплати?

У разі застосування безготівкової форми оплати та планових платежів енергопостачальник періодично (згідно з умовами договору) проводить перерахунок за фактично спожиту електричну енергію та надає споживачу рахунок. При відхиленні нарахованих сум за фактично спожиту електричну енергію від сум зарахованих платежів пеня не стягується. 

+
Неправильно наданий рахунок?

У разі виявлення в платіжному документі помилкових показників приладу обліку споживач зобов’язаний повідомити про це енергопостачальника. Представник енергопостачальника повинен протягом 5 днів від дня надання заяви перевірити рахунок, а в разі потреби протягом 20 днів перевірити прилад обліку та повідомити споживача про результати перевірки.

 

+
Чи можуть проводитись нарахування та відключення енергопостачання у разі відсутності доступу до приладу обліку?

Якщо доступ до приладу обліку неможливий, представник енергопостачальника виписує платіжний документ на підставі даних про фактичне споживання електричної енергії за попередній період. Якщо протягом двох розрахункових періодів споживач не передає відомості про кількість спожитої електроенергії, енергопостачальник має право через 30 днів після дати відправлення письмового попередження припинити постачання електричної енергії споживачу. 

+
Як проводиться розрахунок без приладу обліку або у разі його пошкодження?

У разі користування електричною енергію без приладу обліку з дозволу енергопостачальника розрахунок із споживачем здійснюється відповідно до середньомісячного споживання. Величина середньомісячного споживання електроенергії визначається за попередні 12 місяців або за фактичний період споживання, якщо він менший за 12 місяців. Встановлення норм споживання електроенергії споживачами при відсутності приладів обліку можливе лише за відповідною постановою КМ України. 

+
Хто і коли вручає споживачеві рахунок за використану електроенергію?

При плановому знятті показів лічильника контролер вручає споживачу рахунок на використану електроенергію за попередній розрахунковий період. Час візиту залежить від місячного графіку планових обходів споживачів працівниками енергопостачальника.

+
Як оплачується сума рахунку?

Сума рахунку має оплачуватись повністю. Якщо замість 50 гривень споживач, скажімо, захоче заплатити лише 10 гривень, то такий платіж від нього пункти прийому платежів не приймуть. 

+
Що робити, якщо контролер не приніс рахунок?

Згідно п.30 Правил користування електричною енергією для населення «Якщо доступ до приладу обліку неможливий, представник енергопостачальника виписує платіжний документ на підставі даних про фактичне споживання електричної енергії за попередній період, про що робиться відповідна позначка в особовому рахунку споживача. Якщо протягом двох розрахункових періодів представник енергопостачальника не мав доступу до приладу обліку, він залишає споживачу в поштовій скриньці повідомлення про дату наступного відвідання чи прохання передати показання приладу обліку енергопостачальнику. Якщо після цього споживач не передав відомостей про кількість спожитої електричної енергії, енергопостачальник має право через 30 днів після відправлення письмового попередження припинити постачання електричної енергії споживачу. Ви можете звернутись до енергозбуту за вказаними в рахунку телефонами і надати самостійно показники лічильника для обрахунку або безпосередньо до розрахункової групи.

+
Як отримати довідку про розмір платежів за електроенергію на призначення субсидії?

Для отримання довідки на субсидію не обов’язково звертатися споживачу до районних електричних мереж. Вся необхідна інформація по кожному споживачу надається енергопостачальником напряму в управління праці та соціального захисту населення (УПЗН). 

+