![АТ «Вінницяобленерго» – personal account, transmit meter readings, call center 0 (800) 217-217 Про наш музей_0](/sites/default/files/styles/420x/public/2024-05/sayt.jpg?itok=66FTb7GY)
Про наш музей
У музеї історії розвитку та становлення енергетики Вінниччини лише стіни мовчать, а от всі його експонати, фотографії та документи - доволі промовисті...
За шістнадцять років його існування - тут їх зібралося понад 1200: від першої гасової лампи "Летюча миша", першого електролічильника, телефону для підземних робіт в вибухонебезпечних зонах - до сучасного екрануючого костюму для захисту працівника від електромагнітного випромінювання. Тут доволі багато цікавого й пізнавального!
Тільки у нашому музеї є унікальна інформація про перші електростанції на Поділлі, наприклад, перший енергооб’єкт 1880 року на залізничній станції у Жмеринці.
Також можна дізнатися про одну з перших в Україні гідроелектростанцій, яку збудували на Південному Бузі у 1907 році. А ще, отримати знання про першу вінницьку електростанцію, що з’явилась у 1910 році не для промислових потреб, а для освітлення приміщень та вулиць з двома агрегатами потужністю 240 кінських сил, як тоді це вимірювали (приблизно 80 кВт).
Пізнавально тут і про те, як освітлювали раніше вулиці Вінниці - всього 36-ма ліхтарями.
Кожна річ чи документ музею - це окрема історія, а усі разом – ціла епоха слави, колосального досвіду та успіху енергетиків Вінниччини.
Завітайте за адресою вул. Енергетична, 5 і дізнайтеся багато цікавого з історії енергетики не лише Вінниччини, а й всього Поділля!
відео про наш музей можна переглянути за посиланням