Головна / Новини / Відкритий лист до НКРЕКП.

Медіа-центр

Відкритий лист до НКРЕКП.
12 липня 2021р. на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (надалі – НКРЕКП, Комісія), в розділі «Гарячі новини», розміщено інформацію щодо можливих зловживань оператора системи розподілу АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО», а саме наявності ознак маніпулятивних дій, спрямованих на штучне збільшення обсягів витрат електричної енергії з метою завищення рівнів відповідних тарифів.
Такі висновки зроблено, оскільки при повному фінансуванні інвестиційних програм, на думку Комісії, спостерігалася аномальна динаміка зростання фактичних витрат електричної енергії в мережах АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» у 2018 та 2019 роках в порівнянні з попереднім періодом.
На підтвердження своїх переконань, НКРЕКП посилається на інформацію з офіційного сайту Служби безпеки України, щодо викриття їх співробітниками незаконного відбору великих обсягів електричної енергії, шляхом проведення нібито майнінгу криптовалюти на території складських приміщень, власником яких, в минулому, являлось АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО».
Крім того, НКРЕКП, без жодних на те підстав, звинуватило АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» у введенні Комісії в оману шляхом порівняння величини збитків спричинених так званих «майнінговою фермою» із обсягами витрат електричної енергії, запропонованих АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» для урахування у відповідних тарифах.
АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» наголошує, що Службою безпеки України викладено неперевірені і нічим не підтверджені висновки про «використання умовних засобів обліку споживання електричної енергії, що призвели до збитків у розмірі від 5 до 7 млн грн.», а також про можливу причетність посадових осіб АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» до вчинення протиправних дій.
У подальшому українськими та іноземними ЗМІ, з посиланням на публікації СБУ та НКРЕКП, розповсюджено неправдиву інформацію. Таким чином створено негативний інформаційний фон з нагнітанням ситуації та перешкодами об’єктивному розслідуванню справи.
З огляду на усе вищезазначене повідомляємо, що висвітлена на сайті Комісії інформація неодноразово перевірялась Сектором НКРЕКП у Вінницькій області за участю співробітників СБУ у Вінницькій області, в якості членів комісії, під час проведення перевірок ліцензованої діяльності АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» (остання планова перевірка проводилась за період 2019-2020 роки, акт від 07.06.2021 № 291). За результатами перевірок фактів, які б свідчили про штучне збільшення обсягів витрат електричної енергії з метою завищення рівнів тарифів, встановлено не було. Крім того, в інформації НКРЕКП надано розрахунки і графічні матеріали за 2018-2019р.р.. У той же час, комерційна структура, яка нібито причетна до безоблікового споживання електроенергії, розпочала свою діяльність з липня 2020р.
У зв’язку із зазначеним та з метою захисту своїх економічних інтересів і репутації, Товариство було б вдячне отримати більш конкретну інформацію від НКРЕКП щодо майнової шкоди, в який спосіб і ким завдана АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» внаслідок злочинних дій невстановлених осіб. Також просимо надати копії документів (висновки, розрахунки спеціалістів, фахівців або експертів, акти перевірок тощо), які підтверджують факт завдання Товариству майнової шкоди у спосіб викрадення електроенергії з використанням «умовних засобів обліку споживання електроенергії».
Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ