Ставки на приєднання

Вводиться новий порядок приєднання до електричних мереж

02 квітня 2013

З першого січня 2013 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій» яким введено поняття стандартного приєднання та приєднання яке не є стандартним .
Станом на 01.04.2013 р набрали чинності:


– Постанова НКРЕ № 1695 від 25.12.2012 р. «Про затвердження ставок плати за стандартне приєднанняелектроустановок для АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2013 р.» (зі змінами внесеними постановою НКРЕ №205 від 28.02.2013 р.);
– Постанова НКРЕ №32 від 17.01.13 р. «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж»;
– Постанова НКРЕ № 115 від 12.02.13 р. «Про затвердження Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж»;

(Зі змістом Постанов НКРЕ можна ознайомитись на офіційному сайті Товариства або НКРЕ)

Стандартне приєднання передбачає приєднання електроустановок замовників потужністю до 16 кВт у випадку якщо вони знаходяться на відстані не більше 300 м. від точки забезпечення потужності (тобто від того місця звідки електропостачальна організація може забезпечити видачу зазначеної потужності).

Які переваги надає даний закон для споживачів електричної енергії?


– Для споживача спрощується процедура оформлення підключення нових електроустановок або збільшення потужності існуючих. Фактично споживачу достатньо звернутись з заявою до енергопостачальної організації та, після підготовки і підписання договору на приєднання, здійснити оплату за необхідну йому кількість кіловат (кВт) потужності. Всі роботи пов’язані з розробкою технічної, проектної документації, виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт, придбання та встановлення вузлів обліку будуть здійснюватись ПАТ «Вінницяобленерго».
– Величина ставок плати за приєднання є фіксованою, затвердженою Постановою НКРЕ від 25.12.2012 р. №1695 і будь-який споживач може ознайомитись з ними на офіційному сайті Товариства або НКРЕ.
– Надання послуги зі стандартного приєднання буде виконуватись в досить стислі терміни, так після проведення оплати замовником він повинен бути підключений до електричних мереж Товариства на протязі 20 – 25 днів. 15 днів надається Товариству на виконання повного обсягу робіт та 5-10 днів на підписання договору на постачання електричної енергії (для юридичних споживачів) або договору на користування електричною енергією (для побутових споживачів) та проведення безпосереднього підключення.


Більш вичерпну інформацію можна отримати в інформаційно-консультативному центрі ПАТ «Вінницяобленерго» за телефонами:
65-96-83, 65-96-84, 65-50-47

Поділитись: