Ставки на приєднання

Зміни в порядку приєднання до електричних мереж

12 травня 2017

Набрала чинності Постанова НКРЕКП №441 від 30.03.2017р., якою  затверджено зміни до Правил приєднання  електроустановок до електричних мереж, які раніше були затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 17 січня 2013 року № 32. Постанова НКРЕКП № 441 набирає 12 травня 2017 року, крім розділу V Змін до Правил, який набирає чинності через 180 календарних днів з дня, наступного за днем опублікування цієї постанови в офіційному друкованому виданні — газеті «Урядовий кур’єр».

Серед змін слід відзначити наступне:

1. Доповнено перелік документації, який надається замовником при поданні заяви на приєднання електроустановок до електричних мереж електропередавальної організації (для об'єктів, які приєднуються до електричних мереж уперше). У цьому випадку замовником надається  копія будівельного паспорта або містобудівних умов та обмежень з графічною частиною із зазначенням місця розташування, потужності та категорії надійності електропостачання за кожним об'єктом замовника.

2. Змінено терміни надання послуги приєднання, які становлять:

- для стандартного приєднання – для електроустановок першого ступеня потужності становить 20 календарних днів від дня оплати замовником електропередавальній організації вартості приєднання відповідно до договору про приєднання. Для електроустановок другого та третього ступенів потужності цей строк становить 30 календарних днів. Інший строк виконання зазначених заходів погоджується із замовником у договорі про приєднання з посиланням на вимоги нормативних документів, що визначають строки проектування та будівництва.

- для приєднання, яке не є стандартним:

120 календарних днів (у тому числі 15 днів для проектування електричних мереж лінійної частини приєднання) – для замовників із заявленою до приєднання потужністю електроустановок до 160 кВт (включно);

230 календарних днів (у тому числі 30 днів для проектування електричних мереж лінійної частини приєднання) – для замовників із заявленою до приєднання потужністю електроустановок від 160 кВт до 400 кВт (включно);

280 календарних днів (у тому числі 45 днів для проектування електричних мереж лінійної частини приєднання) – для замовників із заявленою до приєднання потужністю електроустановок від 400 кВт до 1000 кВт (включно);

350 календарних днів (у тому числі 60 днів для проектування електричних мереж лінійної частини приєднання) – для замовників із заявленою до приєднання потужністю електроустановок від 1000 кВт до 5000 кВт (включно).

Встановлені строки надання послуги з приєднання, яке не є стандартним, можуть бути змінені за згодою сторін договору про приєднання у разі впливу істотних факторів на тривалість будівельно-монтажних робіт або з інших причин, погоджених сторонами договору про приєднання.

Для замовників із заявленою до приєднання потужністю електроустановок більше 5000 кВт, строк надання послуги визначається умовами договору про приєднання.

Поділитись: