Корпоративна політика

Система матеріальної та моральної мотивації праці

Матеріальна та моральна мотивація праці закладена в системі соціальних гарантій і закріплена Колективним договором ПАТ «Вінницяобленерго».

Відповідно до Положень, які діють в Товаристві, з метою ефективного матеріального стимулювання співробітників, виплачуються премії та винагороди:
– За результати фінансово-господарської діяльності за місяць та обліковий період;
– За квартальні підсумки господарської діяльності;
– За відсутність системних аварій з вини персоналу;
– За виявлення та сприяння виявленню безоблікового користування електроенергією, прихованої потужності, перевищення встановлених граничних рівнів споживання електроенергії і потужності;
– За виконання особливо-важливих завдань;
– За виконання плану надання платних послуг населенню та стороннім організаціям;
– Контролерам енергозбуту за збір коштів на дому у побутових споживачів;
– Одноразово за вислугу років працівникам невиробничого персоналу.

Крім того, з метою закріплення висококваліфікованих кадрів на підприємстві, посилення матеріальної зацікавленості в підвищенні ефективності енергопостачання, скорочення втрат робочого часу, зміцнення трудової дисципліни, в Товаристві діє ряд доплат та надбавок:
– За безпеpеpвний стаж роботи в електроенергетиці;
– За високі досягнення в праці керівникам, професіоналам, фахівцям та технічним службовцям;
– За виконання особливо важливого завдання (проходження осінньо-зимового максимуму навантаження);
– За роз’їзний характер роботи працівникам Вінницьких високовольтних електричних мереж;
– Надбавка за класність водіям автомобілів;
– За високу професійну майстерність робітникам виробничого персоналу;
– За інтенсивність праці, розширену зону обслуговування, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, шкідливі умови праці, за роботу в нічний час та інші, які передбачені Колективним договором.

В Товаристві здійснюється ряд заходів морально-психологічного заохочення персоналу, що разом з матеріальними стимулами покликані підвищити зацікавленість співробітників у досягненні головної мети діяльності підприємства – створення позитивного іміджу працівників енерго-компанії, сприяння задоволенню персоналу від роботи на підприємстві. Моральні стимули мобілізують найкращі риси характеру співробітників та підвищують зацікавленість у досягненні кращих особистих результатів роботи.

У зв’язку з цим, відповідно до діючих Положень, проводиться наступне:
– Розміщення на Дошці Пошани Товариства фотографій працівників, які досягли високих виробничих показників у роботі з виплатою грошової премії.
– Присвоєння звання «Почесний енергетик ПАТ «Вінницяобленерго» з врученням посвідчення, нагрудного знака та грошової премії.
– Присвоєння звання «Ветеран праці ПАТ «Вінницяобленерго» з вручення посвідчення, медалі та одноразової винагороди при безперервному стажі роботи в Товаристві не менше 25 років.
– Занесення відомостей про визначні досягнення кращих працівників до Книги Пошани ПАТ «Вінницяобленерго, яка зберігається в музеї історії розвитку і становлення підприємства.

В рамках заходів соціального захисту співробітників, адміністрація та профспілковий комітет забезпечують придбання путівок в пансіонати відпочинку, в дитячі оздоровчі заклади з частковою компенсацією їх вартості, надання матеріальної допомоги в зв’язку з одруженням, народженням дитини, ювілейним днем народження, на лікування, поховання близьких родичів згідно Колективного договору.

З метою збереження традицій культурно-виховної, спортивно-масової роботи, в Товаристві проводяться Спартакіади та фестивалі аматорського мистецтва «Зірки мереж» серед структурних одиниць за участю керівників підрозділів. Запроваджена практика проведення корпоративних заходів, зокрема, відзначення державних свят, професійного свята Дня енергетика. Ці заходи сприяють згуртуванню колективів, створенню здорового морально-психологічного клімату.

Поділитись: