Головна / Новини / Безпека життя - це завжди актуально!

Медіа-центр

Безпека життя - це завжди актуально!

Особливо, коли мова йде про електричний струм. Ймовірність ураження ним майже стовідсоткова, якщо нехтувати елементарними правилами безпеки. Тому вкотре наголошуємо усім споживачам електричної енергії – поводьтеся з нею обережно і правильно! Для чемних користувачів - вона вірний помічник на виробництві та у побуті. Для необачних і легковажних – пряма загроза!

Певну небезпеку для життя та здоров’я людей становлять лінії електропередач. Тому недаремно для них встановлено охоронні зони. 

Нагадуємо, що охоронні зони електричних мереж встановлюються:

- уздовж повітряних ліній (ПЛ) у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів в залежності від напруги ПЛ: 2 м – 0,4 кВ, 10 м – 6-10 кВ, 15 м – 35 кВ, 20 м – 110 кВ;

- для трансформаторних підстанцій (ТП та РП) – за її периметром на відстані 3-ох метрів від огорожі або споруди;

- для кабельних ліній (КЛ) – у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстані 1 метра.

Допустима відстань від проводів під час їх найбільшого відхилення до гілок дерев повинна бути не менше 1 м - для ПЛ 0,4 кВ, 2 м - для ПЛ 6-20 кВ, 4 м - для ПЛ 35-110 кВ.

В охоронних зонах електроустановок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електромереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

- перебувати стороннім особам на території та у приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та приєднання до електричних мереж;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки;

- рибалити під проводами та поблизу ПЛ;

- влаштовувати будь-які звалища, складати добрива, солому, дрова, інші матеріали, розташовувати АЗС або інші сховища паливо-мастильних матеріалів;

- накидати на струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори ПЛ, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

- розпалювати вогнища;

- висаджувати дерева та інші багаторічні рослини;

- влаштовувати спортивні майданчики, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити заходи, що пов’язані з великим скупченням людей.

Будь-які роботи в охоронних зонах електричних мереж можуть виконуватись тільки за умови одержання письмового дозволу власника електричних мереж!

Шановні вінничани, дотримуйтесь, будь ласка, цих правил!

Немає більшої цінності на землі, ніж людина, її життя та здоров’я!

Бережіть себе і тих, хто поруч!

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Структурні одиниці
Музей
Інтегрована система менеджменту
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ