Головна / Новини / За тютюнопаління на робочому місці — адміністративна відповідальність

Медіа-центр

За тютюнопаління на робочому місці — адміністративна відповідальність

Відповідно наказу ПАТ “Вінницяобленерго” від 21 січня 2013 р., а також рішення дирекції від 29 вересня 2014 року, що приймалися згідно Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення”, в Товаристві діють конкретні обмеження для курців.

– А саме, в Товаристві та його структурних підрозділах суворо забороняється торгівля тютюновими виробами, а також їх паління на територіях, у виробничих приміщеннях і робочих місцях. Разом з тим, для затятих курців передбачено спеціально відведені місця, які обладнані витяжною вентиляцією, засобами пожежогасіння, відповідними знаками та табличками на кшталт “Місце для куріння” та “Куріння шкодить Вашому здоров'ю”. Наприклад, в управлінні ПАТ “Вінницяобленерго” така кімната діє на першому поверсі і відповідає всім правилам та вимогам. В більшості районних ЕМ діють спеціально відведені місця для паління не в приміщеннях, а на території електромереж.

Фото 1 Це, як правило, спеціальні обладнані альтанки з лавами, урнами тощо. Крім того, в усіх виробничих приміщеннях розміщено таблички та знаки, які нагадують персоналу про заборону куріння на роботі та шкоду, яку воно завдає організму людини, – розповів провідний інженер з пожежної безпеки Служби цивільного захисту, моброботи і пожежної безпеки Товариства Віктор Федосєєв.

Також Віктор Федосєєв додав, що в разі невиконання працівниками Товариства діючого наказу “Про заходи щодо обмеження куріння тютюнових виробів” вони нестимуть дисциплінарну відповідальність, а також позбавлятимуться премій.

- Донедавна керівництвом Товариства було зафіксовано кілька випадків, коли найбільш затяті курці все ж примудрилися покурити в службових приміщеннях, а саме в кабінетах. Такого не повинно бути. До того ж, наказ діє для всіх працівників ПАТ “Вінницяобленерго”, не зважаючи на посади та стать. А взагалі, хочу сказати, краще зовсім не палити! Тільки так збережемо здоров'я та подовжимо собі віку, – наголосив Віктор Федосєєв.

І в додаток — інформація із світової практики, де в організаціях та установах також широко використовуються заходи щодо припинення куріння на робочому місці. В Іспанії, наприклад, заборонено куріння в будь-яких місцях, де працюють вагітні жінки. Не оминули прийняття законодавчих заходів відносно обмеження куріння на роботі і такі країни, як Німеччина, Ісландія, Ізраїль, Коста-Ріка, Куба і Данія.

Енергетика Онлайн
Особистий кабінет АТ "Вінницяобленерго"
Передати покази лічильника
Способи передачі показів
Реєстр постачальників електроенергії
Кол-центр
ПАТ "Вінницягаз"
IНФОРМАЦIЙНО- КОНСУЛЬТАЦIЙНИЙ ЦЕНТР
Телефон довіри
Як отримати субсидію?
Структурні одиниці
УЧБОВИЙ ЦЕНТР
Інтегрована система менеджменту
Музей
Охорона праці
Реформа енергоринку
Доступ до публічної інформації
ПРИЄДНАННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
Договір про стандартне приєднання
ДОГОВІР ПРО НЕСТАНДАРТНЕ ПРИЄДНАННЯ